Генеральний Настоятель Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії о. Луїс Лоуген ОМІ зі своєю Радою затвердив призначення о. Павла Вишковського ОМІ настоятелем Провінційної Делегатури (Управління) Згромадження Місіонерів Облатів Марії Непорочної в Україні та Росії на третю каденцію. Згідно з Конституціями Згромадження Місіонерів Облатів 94: «Настоятель призначається на три роки спільно з радою; можливе його призначення на другий термін, у винятковому випадку – на третій».
Делегатура – це, відповідно до 110 Конституції ОМІ, об’єднання декількох місцевих спільнот, що мають право юридичної особи. Делегатура є провінційною, якщо залежить від однієї із провінцій або декількох провінцій, та генеральною, якщо залежить від Центрального управління. У всіх випадках Делегатура має необхідну автономію і підтримує адміністративні зв’язки з адміністративними органами, від яких вона залежить.
Управління Делегатурою довіряється вищому Настоятелю, якого підтримує рада, що складається принаймні з двох членів. Настоятель Делегатури має таку ж владу, як і Провінціал у своїй провінції, за винятком тих функцій, що зберігаються за Провінціалом або Генеральним настоятелем (див. Конст. ОМІ, 113).
Радними Провінційної Делегатури в Україні призначено:
1) О. Аркадіуша Ціхлю ОМІ (економа Делегатури і настоятеля монастиря в Обухові);
2) О. Олександра Зелінського ОМІ (настоятеля спільноти ОМІ та директора Католицького Медіа-Центру і Телебачення EWTN);
3) О. Кшиштофа Бузіковського ОМІ (настоятеля монастиря та санктуарію св. Йосипа у Гнівані).
О. Павло Вишковський ОМІ народився 1975 року в Барy на Вінничині, 1992 року став першим місіонером облатом українського походження; 1999 року отримав пресвітерські свячення; 2005 року здобув ступінь доктора теології. Тривалий час працював у галузі ЗМІ, в Католицькому Медіа-Центрі, закладаючи в Україні підвалини під «Радіо Марія» та «Телебачення Віковічного Слова». Засновник Тиврівського Меморіалу Мучеників Римсько-Католицької Церкви ХХ століття в Україні. Автор майже трьох десятків книг про переслідування Церкви в Україні, роль ЗМІ у суспільстві, духовність, священство і богопосвячене життя.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.