Слава Ісусу Христу!
Хочемо поділитися радісною подією у нашій облатській парафії святої Трійці в м. Обухів, зав’язалася спільнота Лицарів Колумба.
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/0-02-05-26c3aea821596448bcbdacc6efc6ae6c951153776c64bfe27d2d4eda1b736110_31f9a10245799c84.jpg)
До спільноти увійшло 6 парафіян, брат-ченець Себастьян та капаланом спільноти традиційно є настоятель парафії о. Кшиштоф.
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/0-02-05-a6ad6fdf23e79aa7a3bf8c37b72a07b42219abfd4def14f27ab175685027e339_fd0280408ee27f01-768x1024.jpg)
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/0-02-05-cc9baa86bfde6de014d089146c22b7183170de630ad91424062bddcb895a3b0a_a7d4ff66db622cad-768x1024.jpg)
Лицарі Колумба це найбілаша у світі католицька братерська організація. Вони були засновані американським католицьким священиком ірландського походження отцем Майклом Макґівні в Нью-Гейвені, штат Коннектикут, США.
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/Father_McGivney_300.jpg)
Отець Майкл Макґівні чітко бачив проблеми, з якими стикалися католицька Церква на американському континенті в другій половині XIX століття: антикатолицизм, упередженість щодо інших національностей, безробіття, брак соціального забезпечення і рання втрата годувальника сім’ї. У отця Макґівні зародилася ідея, яка б допомогла подолати ці проблеми, створити організацію католицьких чоловіків, які б об’єдналися для того, щоб:
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/Caballeros_de_colon.jpg)
- допомагати один одному в часі хвороби чи смерті завдяки чому їхні жінки і діти уникнули б злиднів
- укріпляти себе і інших у вірі, зміцнювати сім’ї і родинне життя
- стати сильними опорами священиків і єпископів, служити Церкві і суспільству
- допомагати найбільш потребуючим у громаді
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/0-02-05-917cbdc865a426012a93eef7b75d11ae7add1eb65a2f5a5b61c31d7963626c07_a1c69501668ec4bd-768x1024.jpg)
У нас в Україні Лицарі Колумба є і у римсько-католицькій і у греко-католицькій церквах. В наш складний час війни, коли багато родин втрачають своїх годувальників є велика еміграція та безробіття, ця харизма є дуже актуальною. Багато лицарів у цей складний час для нащої Батьківщини багато роблять для подолання цих проблем. Варто сказати, що Лицарі Колумба також є і в інших облатських парафіях наприклад в парафії св. Миколая в Києві чи санктуарії св. Йосифа у м. Гнівань.
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/0-02-05-bf30008e1be8f7cc523c2660d61c4ee6ce26410120a1ee627f9f3dffdc30a2cb_4868f8e010ed27c0-768x1024.jpg)
Дякуємо за це Богові та молимося за наших лицарів про добрий плід їхнього служіння.