ПАРАФІЯ СВ. ЄВГЕНА ДЕ МАЗЕНОДА ТА АНГЕЛІВ ОХОРОНЦІВ – СЛАВУТИЧ

Парафіяльний відпуст:
21 травня (Св. Євгена де Мазенода)
2 жовтня (Ангелів Охоронців)

Добринінський квартал, 19, м. Славутич,

Київська область, 07101,

Служба Божа:

в неділю о 10.00

в будні дні:
понеділок, середа, п’ятниця о 19.00
вівторок, четвер, субота – 9.00

Назва парафії

Римсько-католицька парафія в Славутичі належить до Київсько-Житомирської дієцезії (єпархії), яку з 2011 року очолює архиєпископ Петро Мальчук. Покровителями нашої парафіяльної спільноти є – Ангели Охоронці, бо в гербі міста Славутича є білий ангел, а також св. Євген де Мазенод (1782-1861), єпископ Марсилії та засновник Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії, члени якого служать в парафії.

ІСТОРІЯ ТА ЖИТТЯ РИМCЬКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ПАРАФІЇ св. Євгена де Мазенода та Ангелів Охоронців

У грудні 1995 року католики, які мешкали у Славутичі, звернулися до настоятеля римсько-католицької парафії в Чернігові з проханням про духовну опіку. З цього часу до Славутича почали приїжджати Місіонери Облати Марії Непорочної.

В 1996 році єпископ ординарій Ян Пурвінський заснував парафію в Славутичі, присвоївши їй ім’я св. Євгена де Мазенода та Ангелів Охоронців. Перших кілька років вірні збиралися у приватних домівках, центрах культури та міських клубах.

У 2000 році міською владою католикам виділено земельну ділянку під забудову, яку 19 березня освятив єпископ-помічник Станіслав Широкорадюк OFMCap. В цьому ж році Згромадження Місіонерів Облатів розпочало будівництво каплиці (дому священика). Перша Служба Божа відбулася ще у підвалі незакінченої будови 21 травня 2001 року – в літургійний спомин покровителя парафії св. Євгена де Мазенода.

Роком пізніше Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Микола Етерович освятив каплицю (будинок священика). В 2002 році призначено для парафії першого настоятеля – з цього часу розпочалося регулярне душпастирське служіння та поступове закінчення будівництва каплиці (будинку священика). Споруда складається з каплиці, розташованої в центральній частині, житлових кімнат для священиків, які знаходяться на другому поверсі бічних частин, та соціальних приміщень для парафіян, розміщених у підвалі.

В 2005-2012 роках на території парафії діяла спільнота Сестер Маристок.