Слава Ісусу Христу!
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/424666914_787914536704647_6902382560134384000_n.jpg)
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/425289652_787914923371275_1489013466338885340_n-1024x639.jpg)
Війна в Україні з росією, яка триває з 2014 року змусила частину священиків різних християнських церков поїхати за нашими Захисниками в фронтові зони, щоб забеспечити духову та психологічну підтримку військовим. Багато з яких спочатку, як волонтери, а пізніше, як капелани від ХСП були поруч з Захисниками в АТО на сході. Куди також регулярно доїжджали на ротаційній основі священники від римсько-католицької Церкви.
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/424844449_787915033371264_3282553868411773183_n-1024x577.jpg)
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/425263814_787915096704591_3907434847349845294_n-1024x769.jpg)
З початком повномаштабного вторгнення кількість військових, які стали на захисті значно збільшилась, а відповідно потреба в військових капеланах значно зросла. Однією із відповідей католицької Церкви в Україні була підготувати священників до служіння серед військових і створення певної структури координації, яку очолив єпископ Павло Гончарук.
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/424931837_787914886704612_6083986476387615063_n.jpg)
До структури військового капеланства увійшли священники різних монаших орденів та священники дієцезіальні. Як перші такі другі регулярно виїжджають на фронт до різних підрозділів, щоб запевнити їм у першу чергу духову підтримку. Кілька наших священників була призвана до лав ЗСУ і зайняла там посади військових капеланів.
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/424888350_787915013371266_470869986115914891_n-1024x767.jpg)
Нещодавно єпископ Павло вручив кільком десяткам священників посвідчення військового капелана від РКЦ в Україні. Цей крок дав можливість офіційному капеланському служінню серед військових від нашої Церкви.
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/424841628_787915136704587_1433641198291892570_n-1024x577.jpg)
Серед перших офіційних військових капеланів РКЦ є два місіонери облати. О. Вадим Дорош ОМІ, який служить військовим, починаючи від АТО та о. Антон Літвінов ОМІ, який розпочав своє служіння з початком повномаштабної війни росії проти України. Два облати протягом останіх двох років служать військовим доїжджаючи, як капелани від ХСП на волонтерських підставах до різних підрозділів ЗСУ зокрема деяких підрозділів: 59, 56 та 95 бригад в різних фронтових напрямках. Частину місійних виїздів місіонери разом з миротворцями зробили разом де згідно із своєю харизмою проголошували Ісуса Христа словом і прикладом серед Захисників. Всім нам наснаги і перемоги!