В парафії св. Терези від Дитяти Ісус у Рокитному ми урочисто відзначили річницю смерті Слуги Божого о. Людвіка Вродарчика ОМІ. На території цієї парафії лежить неіснуюче сьогодні с. Окопи, в якому цей священик був першим й останнім настоятелем. Його було викрадено та жорстоко вбито за віру під час Волинської трагедії. Від цих подій пройшло вже 80 років.
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/IMG_8488-683x1024.jpg)
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/IMG_8512-1024x683.jpg)
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/IMG_8532-1024x683.jpg)
Місіонери нашої делегатури приїхали до Рокитного, щоб провести дводенний день реколекцій. В урочистостях взяли участь також генеральний постулятор згромадження – отець Діего Саез OMI, провінціал Польської провінції – о. Марек Охлак OMI, провінційний вікарій – о. Кшиштоф Троцинський ОМІ, о. Марек Ростковський OMI – віце-постулятор беатифікаційного процесу отця Вродарчика та медіальний координатор Польської провінції – отець Павел Гомулак OMI. Виразом єдності та важливості свідоцтва отця Людвіка на Волині стала присутність духовенства Луцької дієцезії з ординарієм – єп. Віталієм Скомаровським.
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/IMG_8285-1024x683.jpg)
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/IMG_8304-1-1024x683.jpg)
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/IMG_8344-1024x683.jpg)
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/IMG_8372-1024x683.jpg)
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/IMG_8391-1-1024x683.jpg)
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/IMG_8478-1024x683.jpg)
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/IMG_8483-1024x683.jpg)
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/IMG_8486-1024x683.jpg)
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/IMG_8521-1024x683.jpg)
![](https://omi.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/IMG_8561-1024x683.jpg)
Слуга Божий, отець Людвік Вродарчик ОМІ – народився 25 серпня 1907 р. в Радзьонкові, польський місіонер облат Марії Непорочної . Після рукоположення у 1933 р. працював вікарієм у парафії св. Анни в Кодені (1934-1936), потім служив економом у монастирі в Марковіцах на Куявах при бл. отцю Йосифі Цебулі OMI. 29 серпня 1939 року став адміністратором парафії св. Йоана Хрестителя в Окопах (Луцька дієцезія, Волинське воєводство). Коли в Україні почалися погроми польського населення відділами УПА, незважаючи на наполягання парафіян, щоб він переховувався в лісі, він залишився зі своїми вірними. Його схопили 6 грудня 1943 року о 22:00 перед вівтарем у парафіяльному костелі в Окопах, коли він захищав Пресвяті Дари від осквернення. На його очах вбили 18-річну дівчину та 90-річну жінку, які намагалися його захистити. Його вивезли в околиці Карпілувки, де він був по-звірячому вбитий. Не вдалося визначити місце поховання. З 11 травня 2016 року триває процес беатифікаційний Слуги Божого отця Людвіка Вродарчика ОМІ.
(джерело та фотографії: oblaci.pl)