Про стан процесу повернення храму св. Миколая

розміщено в: Новини | 0

«Бо де двоє чи троє в Ім’я Моє зібрані, там Я серед них» (Мт 18,20). «Щоб усі були одно, як ти, Отче, в мені, а я в тобі, щоб і вони були в нас об’єднані; щоб світ увірував, що ти мене послав» (Йн 17,20).

Єдність Тіла Христового вкотре проявляється під час спільної молитви. Молитовний Єрихон у намірах повернення костелу св. Миколая об’єднав парафіян з України, Італії, Німеччини, Бельгії, Франції, Польщі, Чехії, Ізраїлю та Нової Зеландії. Парафії цих країн долучилися до молитовного марафону київських католиків й збереження святині стало спільною справою Церкви майже в усьому світі. Велика подяка, усім, хто молиться разом з нами!Завершуючи своє інтенсивне перебування у Брюсселі (Бельгія), я мав ряд зустрічей з європарламентарями: депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський, ініціатор низки законопроєктів на підтримку України, одразу ж написав твіт до Президента України та українського уряду про всебічну підтримку повернення київського храму св. Миколая римсько-католицькій громаді. https://twitter.com/JSaryuszWo…/status/1448001860904882178 Міністр Ганна Фотига після зустрічі заявила, що вона висловлює сподівання що святиня нарешті стане «виключно домом молитви для католиків» https://twitter.com/AnnaFotyga_PE/status/1447954219110211586.Міністр Вітольд Ян Ващиковський який займається українською делегацією на самітах також публічно підтвердив про свій намір посприяти в поверненні храму св. Миколая парафії. https://twitter.com/waszczy…/status/1448373598683545607….Постійний представник Польщі при Європейському Союзі посол Анджей Садось також висловили свою безумовну підтримку щодо повернення святині Церкві.

«Україна є нашим східним партнером, знедолена вже багаторічною війною, і, окрім цього, храм св. Миколая вже понад 20 років тому Президент України пообіцяв повернути Папі Римському, нині святому Йоану Павлу ІІ, тому вважаю за пріоритет підтримати клопотання щодо його повернення парафії», – заявив пан Садось.Про транскордонне поширення спільної молитви у намірах костелу засвідчив і генеральний радник на Європу о. Антоній Бохм ОМІ, який, перебуваючи від 15 жовтня з візитом в Україні, запевнив: «Ми у Римі молимося про повернення храму св. Миколая у Києві й маємо велику надію, що парафія у найближчому майбутньому вже не буде гостем у власному домі». https://www.youtube.com/watch?v=6JrRlJILXS4У час, коли МКІП ще не відважилось обговорити наші пропозиції щодо спільного меморандуму, єпископ Віталій Кривицький SVD та настоятель парафії св. Миколая о. Віталій Подолян ОМІ відвідали Варшаву, де зустрілися з Адамом Квятковським, секретарем стану канцелярії президента Республіки Польща та Шимоном Шинковським, секретарем стану міністерства закордонних справ Республіки Польща, котрі готові всіляко сприяти поверненню і реставрації храму св. Миколая. Під час розмови з секретарем стану міністерства культури, народної спадщини та спорту Республіки Польща Ярославом Селліном, заступницею директора департаменту народної спадщини за кордоном та військових втрат Йолантою Міськовєц та Доротою Янішевською-Якубяк, яка була разом із заступником, отримано запевнення щодо сприяння у справі реставрації й відновлення храму, обговорювалися питання створення відповідної фундації та організації консорціуму комерційних компаній України і Польщі у справі збереження святині. «Не засуджувати владу, а молитися за неї. Ми тут, щоб допомогти тим, від кого залежить відновлення справедливості. Не засуджувати тих, хто вчинив злочин над цим храмом ще у сталінські часи, хто обіцяв повернути костел вже 20 років тому, від кого зараз залежить повернення костелу, а піддати їх Божому суду, як до цього закликає Боже Слово», – з такими настановами я звернувся під час проповіді в нижньому храмі костелу св. Миколая у середу 13 жовтня під час Євхаристії в намірі учасників Розарієвого Єрихону.

Я дякував усім, хто молився упродовж дня чи ночі Розарій, аби нарешті віряни могли спокійно молитись у власному храмі. Ця молитва вже принесла свої плоди й об’єднала християн римо-католиків з усіх куточків світу. «Двадцять монастирів Згромадження Місіонерів Облатів Марії Непорочної у Польщі також тривають на молитві в намірі вирішення справи з костелом у Києві а також місіонери облати нашої провінції в численних монастирях Франції, країнах Люксембургу та навіть і Мадагаскару тривають в молитві в намірі повернення святині парафії». Розповідаючи про свої зустрічі в Європі, я зазначив, що питання повернення костелу набрало міжнародного значення і його вирішення свідчитиме про якість та чесність державної влади в Україні. Як зазначалося вище, меморандум між МКІП та парафією св. Миколая досі не підписано, проект перебуває вже більше 2-х неділь на розгляді у міністерстві. Усі Євхаристії парафії св. Миколая відбуваються за розкладом у нижньому храмі, де й триває молитва у намірах повернення костелу до якої запрошуємо долучатися усіх бажаючих. З розкладом Богослужінь можна ознайомитися на сайті парафії http://www.nicolasparish.org.ua/

о. Павло Вишковський ОМІ