Продовжуючи тему біритуалізму в нашому Згромаджені Місіонерів Облатів Марії Непорочної варто згадати про молодого облата, який в даний момент проголошує Євангеліє в Іспанії о. Андрія Гавліч ОМІ.
О. Андрій Гавліч ОМІ – українець. Родом із тернопільщини. Народився і виріс в Тернополі де належав до парафії УГКЦ. Душпастирями в його парафії були отці місіонери Редемптористи візантійско-українського риту. Виховавшись в католицькій Церкві східнього обряду через складну економічну ситуацію в Україні та не тільки, прийняв рішення поїхати, як заробітчанин до Італії – Неаполя, де працював декілька років. Потім переїхав до сосідньої країні – Іспанії. Будучи в Мадриді познайомився з активною, віруючою молоддю, яка своїм прикладам допомагала йому дозрівати у вірі. Врешті в часі сповіді вирішив, що має посвятити своє життя повністтю Богові на 100 %, захотів стати місіонером. У тому часі він був запрошений до однієї місійної спільноти. Були це облати. Там він відчув, що це його місце. Будучи емігрантом почувся своїм. В Познайомився з Місіонерами Облатами Марії Непорочної і захопився способом їхнього служіння молоді, близькості людей і простоті мови в проповідувані Слова Божого. Наступним рішенням було вступити до цього Згромадження. Його дорога до остаточного «так» була довгою і не простою: о. Андрій 4 роки поглиблював покликання в Іспані й 7 – в Італії, а ще майже 2 роки був в Україні: 9 місяців у преновіціаті в Обухові, а також відбував річну практику в парафії святого Миколая в Києві та при Католицькому Медіа-Центрі й «Телебаченні Віковічного Слова».
Врешті настала велика радість 15 грудня 2018 р., прийняв священницькі свячення, прийнявши декрет, що є священником з можливісттю відправлення Літургії в двох обрядах, оскільки був охрещений і вихований в УГКЦ то згідно з правом є біритуалістом.
Зараз о. Андрій служить в Малазі (Іспанія) у латинському обряді проте також часами відвідує Діаспору українців, які знаходяться неподалік і доєднується до спільної молитви.
Хоч зараз служить в латинському риті не відкидає можливості, що при потребі може служити і в візантійсько-українському. Підтримаймо його нашою палкою молитвою, щоб він був добрим священником Христа.