ВИКОРЕНЕНИЙ – ЗАКОРІНЕНИЙ В БОГУ
Дуже багато людей вирвані з життя. Є багато вигнанців, які були змушені залишити батьківщину, є багато людей, які шукають сенс життя, людей похилого віку, людей самотніх. Є багато тих, які не мають опори, які втратили віру – є безліч ситуацій, щоб почуватися викорененим.
Найбільш болісне для всіх цих людей – те, що вони не вміють знайти себе в цьому житті.
А втім знаємо, що людина без опори, як і дерево без коріння, всихає.
Для людини віруючої такою опорою є Бог, котрий є вірним товаришем на дорозі нашого життя. Знаємо, що навіть ті, які забули про Бога, можуть завжди до Нього повернутися, бо Бог безмежно любить кожного з нас.
Євген де Мазенод, який народився 1 серпня 1782 року в заможній аристократичній родині, мусив вже з 9 років ділити долю своїх викоренених батьків – у вигнанні.
Разом з батьками і сестрою мусив залишити свою батьківщину, бо, як тільки вибухнула французька революція, життя аристократів опинилося під загрозою. Вигнання тривало 11 років. П`ять разів намагався, подібно молодому дереву, закорінитися на новому місці – і знову його виривали. Спочатку – Ніцца, потім – Турін, Венеція, Неаполь і, нарешті, Палермо. У Венеції першою його залишила мати, потім – сестра; обидві повернулися до Франції.
Пізніше напише: “Тільки завдяки Божій благодаті і допомозі добрих людей не втратив я віри”. Завдяки доброму священикові, яким був Бартоло Зінеллі, Євген поглибив своє внутрішнє життя. Пізніше, будучи єпископом, прославляв предивні дороги Провидіння, якими провадив його Бог і готував до майбутніх завдань.
Той викоренений – з людської точки зору – юнак, наново пустив коріння в Богові.
Молитва
- Отче наш, Радуйся Маріє, Слава Отцю.
– Господи, Боже мій,
Вкоренитися в Тобі – це найважливіше в житті.
Відчувати, що Ти дороговказ мого життя – це дає мені впевненість.
Хочу просто попросити Тебе:
Поглиблюй мою тугу за Тобою!
Пробуди цю тугу, перш за все, в тих, які Тебе ще не пізнали або втратили (можна назвати конкретних людей, за яких відправляється ця дев`ятниця).
Тебе називаємо “Опорою”, “Щитом”, “Скелею”, “Добрим Пастирем” і “Затишною Гаванню”.
Будь для нас міцною підтримкою, нашою силою і надією. Прошу про це через Христа Господа Нашого. Амінь.
- Святий Євгене,
Ти зазнав, якою болісною є неміч викорененої і відчуженої людини, але зумів наново вкорінитися в Богові. Вділи нам благодать глибшого з’єднання з Ісусом Христом. Амінь.
______________________________
Молитву можна розширити:
– роздумами над текстами псалмів: 23; 27; 36, 6-10; 91; 139;
– або помолившись ІV радісну таємницю Розарію: “Котрого ти,
Діво, в храмі представила”.