НЕСТИ ВБОГИМ ДОБРУ НОВИНУ
Вбогість має різні форми.
Є багато вбогих в матеріальному розумінні: вони страждають від голоду, спраги, холоду, хвороб, їм бракує даху над головою, вони не мають роботи…
Є вбогі в духовному значенні: ті, для яких усе вимірюється грішми, добробутом, зв’язками, впливом….
Голодна і спрагла та людина, душа якої “неспокійна є, доки не спочине в Бозі”;
Вбогі духом всі ті люди – мільйони людей на землі, які не можуть відповісти на пекуче питання про сенс свого життя.
Будь-яка форма вбогості може нас віддалити від Бога, але може також і наблизити нас до Нього. Все залежить від того, чи в своєму житті вбога людина зустріне когось, хто зуміє їй допомогти.
Євген де Мазенод був зворушений релігійним незнанням і моральною байдужістю людей в селах і у містах. Підгрунтям такої реакції була не лише його вроджена вразливість. На це, перш за все, вплинула його зустріч з Ісусом Христом у Велику П’ятницю. Того дня розіп’ятий Ісус показав йому, що “Бог не погордував убогістю, а сам став убогим і вмер на хресті смертю невільника заради нашого спасіння”.
Досвідчення любові Бога у Розіп’ятому відкрило йому водночас гідність вбогих. Якщо вже Бог так полюбив нас, вбогих, то і ми мусимо любити один одного. На цьому будується також гасло, яке заповів своїм облатам: “Вбогим проголошувати Євангеліє послав мене Господь”. Він хотів, як Ісус, його Вчитель, допомагати “вбогим і нужденним” – як це постійно повторюється в його листах – допомагати у будь-який можливий спосіб.
Молитва
– Отче наш, Радуйся Маріє, Слава Отцю.
– Господи, ми залишимося короткозорими, поки не виблагаємо в Тебе цього дару – дивитися з вірою на нашу дійсність;
Наші благі прагнення залишаться безплідними, поки не наважимося довіритися Тобі вповні.
Глухими будуть наші вуха до крику вбогих, якщо не навчимося в їхньому воланні розпізнавати Твій голос; пустими залишаться наші слова, поки наше серце не сповниться Твоїм Словом.
Тому просимо Тебе, проникни наші очі, руки, вуха і уста Своєю присутністю, щоб ми могли давати життя іншим – через Тебе! Амінь.
- Святий Євгене,
Ти походив з заможного дому, але Бог вчинив так, що ти з любові став убогим:
Випроси для нас (для мене, Церкви, місіонерів…) сили, аби ми вміли допомагати тим, які потребують нашої допомоги, тим, про яких ніхто не турбується. Амінь.
______________________________
Молитву можна розширити:
– роздумами над текстами: Лк 4, 16-21; або Мт 25, 31-46; або Флп 2, 5-11;
– помолившись ІІІ радісну таємницю Розарію: “Котрого Ти, Діво, в Вифлеємі породила”;
– через чуйне ставлення до особливих потреб когось зі свого оточення впродовж завтрашнього дня.