Два наших облата отримали подяку за активну громадську позицію

розміщено в: Новини | 0

У понеділок, 3 квітня 2023 року, о 15:00 відбулася нарада Київської обласної державної адміністрації (Київської обласної військової адміністрації).

Під час цієї наради заступник Голови КОДА Торкунов Олег Миколайович вручив представникам Церков та релігійних об’єднань вручено Почесні грамоти та Подяки. Нагороди з нагоди річниці визволення Київщини, за активну громадську позицію та гуманітарну діяльність у період воєнного стану отримали і представники Римсько-Католицької Церкви Київсько-Житомирської дієцезії: о. Роман Лаба OSPPE, о. Михайло Романів ОР, о. Павло Вишковський ОМІ брат Себастіан Янковскі ОМІ.Своє відзначення о. Павло Вишковський ОМІ прокоментував так: «Я приємно здивований тим, що КОДА зауважила діяльність парафії св. Миколая в Києві під час широкомасштабного вторгнення рф в Україну. Так, ми залишились, не втекли, ми намагалися щось робити у міру наших сил. Завдяки заохоченню єпископа-ординарія Київсько-Житомирської дієцезії наш костел став гуманітарним хабом для Київської і Чернігівської областей.

Ми роздавали і розвозили гуманітарну допомогу найнужденнішим тоді, коли Київщина і Чернігівщина були під обстрілами. Все це стало можливим тільки тому, що з 24 лютого 2022 року ключі від храму мала парафія, що давало їй повну свободу дій. Костел був відчинений, він діяв і жив, завжди наповнений людьми, яким потрібна була допомога, і тими, що попри втому могли їм допомагати. Це ще раз підтверджує, що Божий дім має функціонувати згідно зі своїм призначенням. Сьогодні нагороду отримав також о. Михайло Романів, настоятель храму у Фастові. Треба поїхати туди і подивитися скільки добра у тому місті, суспільству та загалом Україні, зроблено завдяки тому, що храм наприкінці 1990-х віддали парафії. Щодо повернення нашої святині, то влада нас уже понад 31 рік годує обіцянками. Тому цього дня я вкотре звертаюсь із листом до нашого Президента Володимира Зеленського, який за декілька днів, ймовірно, вітатиме нас, католиків, із Великодніми святами, як і лідерів країн Європи і Америки, що також є римо-католиками і святкуватимуть Христове Воскресіння.

Я хочу нагадати і наголосити, що ті обіцянки, які українська влада давала впродовж 30 років і остаточно зобов’язалася повернути храм парафіянам 1 червня 2022 року, а це, зокрема, зазначено у підписаному меморандумі, потрібно врешті-решт виконати».