Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Проповідь на ХІХ Неділю звичайного періоду, рік "В" E-mail
Неділя, 07 серпня 2016 08:13

paruzМудр 18, 6-9; Євр 11, 1-2, 8-12; Лк 12, 35-40.

Дорогі брати і сестри! Серед учнів і сповідників, що були сучасниками євангельських подій, а також тривалий час після них, жила надія, що близьким є День Господній, день другого пришестя. А потім - і переміни усього, що існує. Чекали цього дня, сподівались на нього, пильно вивчали знаки. Однак минали роки, а він не наставав.

 

„Прийде Син Людський тієї години, коли ви не думаєте"...

Минали десятиліття. Згорів єрусалимський Храм. Зруйновані мури святого міста вкрилися лісом хрестових шибениць. Але навіть це не був той Dies ire, день гніву. І знову йшли роки. Минали також віки.

Тисячний рік також не став Днем Господнім. Люди народжувалися і помирали, любили і ненавиділи, здобували, втрачали, філософствували і пили вино. Великі вельможі засновували замки, ремісники створювали красу (не завжди свідомо), селяни орали землю, міщани сиділи при мішку або розорювалися на собори більші від замків. Володарі турбувалися про трони в династичній родині - так, якби світ був гільдією їхніх особистих інтересів. Вчені теологи намагалися господарювати в таємницях Бога з тим більшою й настирливішою самовпевненістю, чим меншим хтось з них був. Бо великим теологам вистачало розуму і покори.

Тоненькою цівочкою, як вода у клепсидрі текли роки, багато змінювалося. І то щораз більше! І лише людські інстинкти завжди ті самі, ті ж злидні і голод, та ж людська велич, і нужда, і незмінно нудні людські гріхи.

"Тому будьте готові і ви, бо прийде Син Людський тієї години, коли ви не думаєте!" Озвався ж Петро: "Господи, чи до нас кажеш притчу оцю, чи до всіх? ". Це було сказане до всіх. Може, багато ще століть мине, перш ніж настане День Господній. Може - ні. Людині невідомі присуди, невідомі Божі терміни. Однак напевно в тому струмочку часу, що непомітно й безшумно спливає, непомітний і невідворотний ховається, як злодій, той День Господній, щоб викрасти у людей землю з-під ніг і знайоме небо над головою: постарілий світ. Щоб його перемінити на зразок Воскреслого!

Є в Євангелії незрозумілий вислів Христа: „Як Я мучуся, поки те сповниться". А сповниться напевно. „Нехай ваш стан буде підперезаний, і світла засвічені. Будьте подібні до людей, що чекають на пана свого, коли він повернеться з весілля, щоб йому негайно відчинити, як прийде й застукає. Щасливі ті слуги, що їх він, прийшовши, застане невсипущими! Істинно кажу вам: Він підпережеться, посадить їх за стіл і, приступивши, почне їм служити. І як прийде о другій чи о третій сторожі й так усе знайде, щасливі вони".

Дивовижно. Філологічним і філософським безумством було б гадати, що будь- яка людина з того культурного середовища могла б вигадати таку нечувану річ, як цей євангельський образ Бога, який „приступивши, почне їм служити". Але також це не людська вигадка. Це лише людина записала ці, не свої слова. Розчаровує також сама канва людського слова, яке хотіло виразити хоча б тінь Реальності, прихованої за Днем Господа, що неминуче наближається. „Щасливий той слуга, пан якого, прийшовши, знайде, що він так робить. Істинно кажу вам, що він його поставить над своїм маєтком. Коли ж слуга той скаже в своїм серці: Бариться мій пан, не приходить..." А коли прийде, чи знайде на землі віру, надію та любов?

о. Сергій Панченко ОМІ

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

muzeum 180x170
  
zaproszenia
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino