Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Проповідь на XV Неділю звичайного періоду, рік "В" E-mail
Субота, 09 липня 2016 18:51

the-good-samaritanВтор 30, 10-14; Кол 1, 15-20; Лк 10, 25-37

«Хто мій ближній?».

Брати та сестри! Євангеліє – це радісна  новина про спасіння людини, а отже про перемогу добра над злом. Спасти людину – означає дати їй можливість увійти у світ, позбавлений зла, у світ добра.

 

Таку можливість відкрив нам Христос. Непорозуміння ж виникає тому, що багато людей гадає, що зустріч з Богом гарантує їм таку безпеку, що зло вже не торкнеться людини. На їхню думку, Бог повинен поставити між своїми дітьми і діючим у світі злом броньоване скло, так щоб навіть близький контакт зі злом не був небезпечним для Його вибраних. Однак реальність інша. Бог не поставив броньоване скло. Зате послав свого Єдинородного Сина і видав Його в руки злих людей. Ті ж жорстоко знищили Його. Та й Ісус не передбачав броньованого скла для своїх учнів. Проте сказав їм прямо, що посилає їх як “овець поміж вовків”, а таке доручення вже наперед приречене на поразку.

Життя в цьому світі й намагання робити в ньому добро нерозривно пов’язані у такій ситуації зі стійкістю до ударів. Треба знати могутність зла і треба добре розуміти методи його дії. Потрібно вміти сходити з лінії вогню, ухилятися, але ознакою успіху буде не те, що зло не торкнеться нас, але що ми будемо стійкі до його ударів. Раніше чи пізніше зло торкнеться кожного учня Христа. Тому Ісус вчить бути стійкими до ударів. “Коли вдарить тебе хто в праву щоку твою, підстав йому й другу”.

Саме в такому контексті треба розглядати весь опис страждань Ісуса. Адже учитель з Назарету вчить нас стійкості до ударів, починаючи із Гетсиманського саду і аж до Його розп’яття на дереві хреста. Варто разом з Ним пройти цей шлях крок за кроком і порахувати, скільки Він отримав ударів. Проте ані один з них не зупинив Його на шляху вірного виконання волі Отця, аж до “Звершилося”. Той, кому краще відома історія Церкви протягом століть, добре знає, що Церква також зазнала багато ударів, часто від тих, кого сама вигодувала. На щастя, вона, як і Христос, також стійка до ударів, тому йде далі й виконуватиме своє завдання аж до свого “звершилося”.

Христос не лише закликає опанувати важке мистецтво стійкості до ударів, але ставить ще більшу вимогу, бо хоче, щоб ми любили тих, хто нас б’є і ненавидить. Прийняти удар – це лиш половина завдання. Друга частина важча, але тому шляхетніша, бо спрямована на те, щоб здобути добротою того, хто нас ранить. Ми не відповідаємо ударом на удар, але простягаємо руку з хлібом до людини, що зранила нас. Любов завжди перемагає ненависть. І в цьому справжня краса Євангелія.

Згідно із засадами Старого Завіту за кожну кривду слід було помститися. Те, що Давид пожалів свого ворога Савла, годі було й уявити. Для нас це пророцтво того, що за часів Христа, які тривають й досі, буде інакше. Спаситель, названий новим Адамом, допомагає нам перетворитися з людей, які мислять земними реаліями, на людей, які рахуються з наукою Сина Божого, Який прийшов на землю. Любити добру людину – це ми ще вміємо. Відплатити злом за зло – нам теж не важко. Та Ісус навчає нас зовсім іншого: любити ворогів і платити за зло добром, хоч це й коштує. Варто поводитися так, як навчав нас Христос, бо для нашого оточення це буде найбільшим свідченням того, що ми – християни.

о. Павло Вишковський ОМІ

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

muzeum 180x170
  
zaproszenia
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino