Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Проповідь на ІІІ Великодню Неділю, рік "В" E-mail
Субота, 09 квітня 2016 16:20

pescaДі 5, 27-32.40-41; Одкр 5, 11-14; Йн 21, 1-19.

 Дорогі брати та сестри!

Те що ми бачимо в Христі і в учнях - це пасхальну переміну. Велика різниця, якими були учні і якими вони стали. Петро боявся людей, відрікся перед жінкою, а зараз відважно проголошує Христа.

 

Апостолів затримали, тому що публічно навчали і чинили також чуда в ім'я Христа. Петро вже не боїться говорити правду:  ви вбили, повісивши на дереві. Ця розмова з первосвящеником  є нагодою, раніше б боялися, нагодою, щоб  тим які відповідальні за вбивство Ісуса проголошувати Розіп’ятого. Петро говорить правду, бо правдива любов завжди говорить правду: Ви вбили, але Його Бог підняв правицею своєю, як князя і Спаса, щоб дати Ізраїлеві покаяння і відпущення гріхів. Але вся правда, що Ісус живе пропонує їм порятунок. Який висновок? Наверніться, Послухайте Бога. На жаль не послухали. Навіть дійде до пролиття крові, будуть переслідувати християн, але Церква збільшується. В наш час багато є людей, які також не хочуть знати правди.

В Євангелії бачимо протиставлення ніч і день. Учні повертаються в минуле, ловлять рибу, виконують те, що вміють добре робити – ловити рибу, адже рибалки. Є собою. В ночі нічого не зловили, а коли настав ранок Ісус стояв над берегом.  Настав ранок, нова дійсність. Ісус говорив що Він Світло. «Дітоньки, чи маєте щось з’їсти?» це питання їх принизило, адже ловили цілу ніч, і нічого. Тому відповідають холодно: НІ. А Ісус: «Закиньте лишень сіті праворуч від човна, то знайдете». Послухались, хоча не пізнали, що це був Ісус. Але після чудесного полову Йоан розпізнав: «То – Господь!».

 Дорогі брати та сестри!

Ісус приготував для учнів сніданок. Риба і хліб. «А принесіть тієї риби, що ви її тепер наловили». Риба з гр. ixtis cтала символом Христа бо ці літери вказують на Христа. Іxtis – Ісус Христос, Txeu Hios Soter – Божий Син Спаситель. І хліб. Ісус залишився з нами під виглядом хліба.

Важливе значення сіті, яка загортає риби, тобто Христос пригортає всі різні народи і ця сіть не порвалась. Також і це потрібно побачити.

Дорогі брати та сестри!

Христос був знехтуваний і Церква є знехтувана. І в нас будуть появлятися моменти знехтування Христа в думках, в почуттях: а навіщо? А чому я? Вже досить!

Не даймося обманути. Клич ім'я Христа. Тільки з Ним. В Церкві Він приготовлює тобі сніданок: жар розкладено, а на ньому риба й хліб. Цей жар це Його любов, Його слова, які завжди тобі скажуть правду, Його смерть і воскресіння. І ти мусиш мати в собі також такий жар. Твоя праця, твої змагання, боротьба: «А принесіть тієї риби, що ви її тепер наловили». Те що Господь приготував для Тебе і твої зусилля з’єднані з Христом, тільки тоді побачиш сенс своїх зусиль, навіть якщо як апостоли нічого не зловиш.

Перемагай те, що противиться Христові, перемагай в собі через любов до Ісуса, через велику любов до Ісуса, а тоді все тобі допоможе, навіть труднощі і так переможеш зло в своєму середовищі через любов так велику, яку мав сам Христос. ВІДВАГИ!

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

muzeum 180x170
  
zaproszenia
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino