Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Проповідь на ХХІІ неділю звичайного періоду, рік "А" E-mail
Неділя, 03 вересня 2017 06:36

getsemani-modlitwa-jezusa-2-622x392Єр 20, 7-9; Рим 12, 1-2; Мт 16, 21-27

«Син Чоловічий буде багато страждати» - чуємо в сьогоднішній Євангелії. А отже задумаймось над сенсом й значенням страждання у сьогоднішньому світі. Правдива відповідь на питання «чому» страждання знаходиться в любові Бога до нас.

«Для того, щоб вловити правдиву відповідь на питання «чому», - говорить Папа - який ставить страждання, ми повинні звернути наш зір на Одкровення божественної любові, кінцевого джерела сенсу всього існуючого. Любов – це найбільш багате джерело страждання, яке завжди залишиться тайною: ми усвідомлюємо недостатність і неадекватність наших пояснень».

Побачимо далі, що для християнина не існує теоретичних пояснень, єдиною відповіддю є присутність Христа у стражданні особи, який наділяє її своїм Духом, який підтримує її, дає їй силу. Силу самого Бога. І це не теоретичні відповіді.

Христос вводить нас у таємницю і дозволяє нам відкрити «чому» страждання, настільки, наскільки ми в змозі зрозуміти височінь божественної любові… Любов – це також найбільш повне джерело відповіді на питання про сенс страждань. Ця відповідь була дана людині Богом у хресті Ісуса Христа. «Бог так полюбив світ, що дав свого єдинородного Сина, аби кожний, хто вірить у нього, не загинув, але мав вічне життя (Йо 3,16). Таким чином, продовжує Папа, Ісус у розмові з Никодимом вводить нас у центр спасенного діяння Бога. Спасіння означає звільнення від зла. Зло має тісний зв'язок зі стражданнями. Бог дає свого Сина, щоб звільнити нас від зла через страждання Христа. В цьому проявляється його любов до нас. Тут страждання отримує новий сенс. Отримує новий вимір відкуплення у своєму фундаментальному сенсі – Бог дає свого Єдиного Сина, щоб людина не помирала, але жила вічним життям. «Людина «гине» - говорить Папа – коли втрачає життя вічне. Таким чином протилежністю спасіння не є земне страждання, будь-яке страждання. А страждання остаточне: втрата життя вічного, відкинутість Богом, вічне осудження». Саме це є справжнім стражданням. І саме тому Ісус Христос так сильно полюбив нас, тому Отець так сильно полюбив нас, щоб дати свого сина, який знаючи, що Його знищать та вб’ють. Для того, щоб вирвати нас з вічної смерті. Вийшов на зустріч смерті земній.

«Єдинородний Син був даний проти остаточного страждання». Є чудова фраза у папи Бенедикта ХVI. Він так говорить у своїй енцикліці «Deus caritas esc» (Бог є Любов): «Коли Ісус у своїх притчах говорить про пастиря, який повертається за загубленою вівцею, про жінку, яка шукає драхму, про Батька, який виходить назустріч блудному синові і обнімає його, це не тільки лише слова, вони є поясненням його сутності та способу дії. У його смерті на хресті відбувається протиставлення Бога собі самому, в котрому Він дає самого себе, щоб підняти людину яка впала та спасти її».

Бог в Ісусі Христі любить нас більше ніж себе самого і таким чином перемагає гріх Його послухом та перемагає смерть Його воскресінням.

Тут Папа поглиблює думку – Христос через смерть і воскресіння, через своє страждання торкається глибоких коренів зла, які являються справжньою причиною нашого страждання. Була одна жінка, яку знали усі в містечку. Це була велика, сильна жінка. У неї було 7 дітей. Під час останніх пологів вона заразилася хворобою, від якої вона була повністю паралізована, здали усі нерви. Вона була прикута до ліжка майже 20 років практично сліпа. Люди приходили до її ліжка, щоб отримати утіху. Дійсно біля її ліжка відчувалась божа присутність. Чому? Тому що по-справжньому примушувати страждати це безглуздя, не розуміти «чому» і в глибині гріх, справжня причина зла. «Жалом смерті є гріх», - говорить святий Павло.

Говорить папа, що у Пісні Слуги Ягве  передбачені головні моменти страждань Христових: арешт, приниження, побої, образи, бичування, коронування терновим вінцем, хресна дорога, конання. Проте папа стверджує, що більш ніж фізичні страждання, важливіша є глибина жертви Христа. Він хоч і невинний бере на себе страждання всіх людей. І приймає їх у цій любові до Отця, яке перемагає зло гріха і таким чином знищує це зло.

Папа продовжує: Ісус Христос страждає добровільно і страждає невинно. У Церкві співається анафора, завжди зворушує наступна фраза:  «Він добровільно віддаючи себе на страждання». Це власне як акт любові до нас. Дивіться, що для Христа найбільше страждання, яке змусило Його до кровавого поту, зустріло Його в Гетсиманському саду. Справжня боротьба. Згадайте фільм «Страсті Христові» Мела Гібсона. У Гетсиманії з’являється демон, який знову появляється у момент розп’яття Ісуса. В цьому є момент боротьби, як дуже добре пояснює Папа: Отче мій, якщо можливо віддали від мене цю чашу, проте не моя, лише Твоя   виконається воля.  Цю боротьбу також видно в Євангелії від Йоана, в 12 розділі,  тому що перед обличчям страждання навіть Христос тремтить. І на хресті скаже цю фразу: «Боже мій, Боже мій, чому ти мене покинув?».

Цікаво те, що говорить Папа: «Ісус Христос на хресті по-людськи переживає це велике страждання яким є відділення, відкинутість Отцем, розрив з Богом.  Гріх міститься саме в цьому. Тому святий Павло скаже: «Він був по трактований (Отцем) як гріх». Відчути до кінця гріх означає відчути покинення, розрив з Богом і тому Христос скаже: «Все здійснилось». «Людське страждання досягло апогеї у стражданні Христа. Одночасно воно увійшло у зовсім новий вимір: воно  з'єдналося з любов’ю, з тією любов’ю, про яку розмовляв з Никодимом, з тією, яка творить добро, добуваючи його навіть зі зла, добуваючи через страждання, так як найвище благо відкуплення було добуте з хреста Ісуса Христа, і постійно бере з нього свій початок. Хрест Ісуса Христа став джерелом, з якого течуть ріки живої води. У ньому ми також ще раз повинні поставити питання про сенс страждання і читати там до кінця відповідь на це запитання».

Відповіддю Бога на наше страждання є любов Бога до нас: Знищити гріх, лукавого в нас і привести до єдності з Богом, до життя вічного.
 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

memorial


  
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino