Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Проповідь на ХХІ неділю звичайного періоду, рік "А" E-mail
П'ятниця, 25 серпня 2017 16:15

st_peterІс 22, 19-23; Рим 11, 33-36; Мт 16, 13-20

Сьогодні в Євангелії ми чули, як Христос говорить до Петра: «Ти скеля і на цій скелі збудую мою Церкву». Тому сьогодні хочемо більше дізнатися про Папу римського. Першим папою римським був апостол Симон Бар-Йона, котрому Ісус надав ім'я Кефас. Це арамейське слово означає "скеля".

Християнська спільнота, яка користувалась грецькою мовою, переклала значення імені Кефас. І відтоді апостол став зватись Петрос, тобто по-грецьки "скеля". З грецької мови це ім'я увійшло в латинську та сучасні мови і стало одним з найпопулярніших імен у всьому світі. В українській мові цього апостола називаємо Петром.

Не раз доводилось чути хибну думку про те, що папа для католиків є "намісником Самого Христа". Звісно, про таке не може бути й мови! Папа для католиків є "намісником апостола Петра, першого єпископа Риму". Петро займав особливе місце серед усіх інших апостолів, так і спадкоємці його служіння, тобто папи римські, займають особливе місце серед інших єпископів Церкви.

Ця істина про першість Риму у всій Церкві є єдиною суттєвою доктринальною різницею між Католицькою і Православною Церквами. Хоча наші брати православні і визнають першість апостола Петра серед усіх апостолів, але не на юридичному рівні. У їх розумінні Петро є почесним головою апостолів, "першим серед рівних". Інша проблема, яку висувають православні, це те, чи мають законні послідовники апостола Петра, тобто єпископи Риму, яких ми називаємо папами римськими, будь-яку першість серед інших єпископів світу. Таким чином, одні визнають цю почесну, але не закріплену юридично першість, інші ж взагалі не визнають ніякої першості єпископа Рима над усією Церквою, обмежуючи його владу лише Західною Церквою.

Католицькими Церквами ми називаємо ті спільноти, які мають єдність з єпископом Риму і визнають його першість не тільки на "почесному рівні", але також і на правовому.

1 травня 2011 року цілий світ радів з оголошення блаженним великого Папи слов'янського походження - Йоана Павла II. Цей Великий Наступник Апостола Петра відвідав також і нашу країну. Чимало слів його ми чули звернених до нашого народу, але сьогодні особливим чином варто повторити ті, якими блаженний Йоан Павло ІІ завершив свою енцикліку про святих Кирила та Мефодія: «Вислухай, Отче, молитву всієї Церкви, що сьогодні Тебе благає, і вчини, щоб люди й народи, які завдяки апостольській місії святих Братів із Солуня пізнали й прийняли Тебе, правдивого Бога, і через хрещення ввійшли у святу спільноту Твоїх синів, могли далі, без перешкод, приймати з ентузіазмом і довір'ям цю євангельську програму та здійснити свої людські можливості на основі їхніх навчань! Щоб вони могли, згідно з власною совістю йти за голосом Твого поклику дорогами, що вперше були їм указані одинадцять сторіч тому! Нехай їхня належність до Царства Твого Сина не вважається протиставленням добру їхньої земної батьківщини! Щоб могли вони віддати Тобі належну хвалу в приватному й публічному житті! Щоб могли вони жити в правді, любові й справедливості, втішаючись месіянським миром, що обіймає людські серця, спільноти, землю і увесь Всесвіт! Щоб могли вони, усвідомлюючи свою людську гідність і гідність синів Божих, перемогти всяку ненависть, і зло подолати добром.

Дозволь також, Боже в Трійці єдиний, щоб через заступництво святих Братів із Солуня вся Європа щораз більше відчувала потребу єдності у християнській вірі і в братній спільноті всіх своїх народів, щоб так перемігши непорозуміння, взаємну недовіру, ідеологічні конфлікти, у спільнім визнанні' правди, могла вона бути для всього світу прикладом справедливого й мирного співжиття, опертого на взаємній пошані та непорушній свободі. Отож Тобі, Боже Отче всемогутній Боже Сину, що відкупив світ, Боже Духу Святий, що єси джерелом і учителем усякої святості, бажаю доручити всю Церкву — вчорашню, сьогоднішню й майбутню  ту Церкву, що в Європі, і що розсіяна по всій землі. У Твої руки віддаю те особливе багатство, складене з багатьох різних дарів, давніх і нових, складених у спільну скарбницю стількома різними синами».

 

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

memorial


  
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino