Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Проповідь на ХХ неділю звичайного періоду, рік "А" E-mail
Субота, 19 серпня 2017 17:13

kananejkaІс 56, 1. 6-7; Рим 11, 13-15; Мт 15, 21-28

 Вдивляючись у безкраю далечінь океану або в нічне небо, всіяне міріадами зірок, ми усвідомлюємо велич і неосяжність Творця. Його невидима присутність наповнює і животворить кожну частинку всесвіту. Божа любов і досконалість відбиті у всьому творінні: у цвітінні та пахощах квітки, в чарівності метелика, в сяйві веселки на обмитому дощем небосхилі, в неповторності кожного сходу і заходу сонця. Божа любов безмежна і всеосяжна, вона щедро виливається на цей світ.

 

Пізнала її і ханаанка. В той час жінка не могла привселюдно звернутися до чоловіка, крім того поганам заборонялося спілкуватися з юдеями. Але щось змусило цю жінку відкинути загально прийняті норми і порушити заборону. Вона впізнала в Ісусі Божого Сина, і в її серці запалала надія.

 

Віра цієї жінки настільки сильна, що ніякі зовнішні перешкоди не могли зупинити її. Вона гаряче вірила, що Ісус може зцілити її дочку. Він не одразу відгукнувся на її прохання, але був здивований глибиною її віри: “О жінко, велика твоя віра! Хай тобі буде, як бажаєш.”

Ця євангельська історія нагадує нам одну важливу істину: для Бога немає чужих. Немає нікого, хто був би негідний Божої любові. І це не наша заслуга. Творець споконвіку тримає нас у Своєму серці. І сьогодні Він просить прийняти цю істину і дозволити Йому зцілити наші душі.

Господь хоче подарувати нам надію. Чи уповаємо ми на Нього? Чи довіряємось його любові? Не біймося бути наполегливими, приходячи до Отця зі свою радістю чи горем. Звільнитися від тенет недовіри, які заважають пізнати Його всемогутність і милосердя. Бог щедрий і великодушний. Він дарує великі благословення кожному, хто приходить до Нього з вірою.

Сьогоднішнє Слово Боже спонукає нас також до роздумів про вічне життя: де воно? І коли приходить? Часто ми думаємо, що вічне життя розпочинається тоді, коли добіжать до кінця дні, відведені нам на землі. Ми гадаємо, що вічне життя – це життя “потойбічне”, життя “після смерті”. Один чоловік говорив: «Що старшим я стаю, то менше цікавлюся своїм “потойбічним” життям. Турбуватися про наступний день, рік, десятиріччя, а тоді ще й про наступне життя – це вже занадто! Думки про те, що зі мною буде по тому, як помру, мене даремно відволікають. Якщо моєю метою є вічне життя, то маю сягнути його тут, де я є в цю мить, оскільки вічне життя – це життя з Богом і у Бозі, а Бог є там, де я – тут і тепер».

Велика містерія духовного життя, тобто життя у Бозі, полягає у тому, що ми не повинні чекати на нього як на щось, що прийде до нас згодом. Ісус каже: “Живіть у мені, як я живу у вас”. Це життя Бога у нас і є життям вічним. Діяльна присутність Бога в осередді нашого буття дарує нам вічне життя. Вона виявляється у порухах Божого Духа, що їх відчуваємо в собі.

А як же тоді життя після смерті? Коли живемо в сопричасті з Богом, коли належимо до Божого дому, то для нас перестає існувати “до” і “після”. Смерть більше не є межею. Вона втрачає владу над тими, хто належить Богові, позаяк Він – Бог живих, а не мертвих. Коли ми скуштували радості миру, що їх породжує перебування в Божій любові, то знаємо напевне, що все є і буде добре. “Не бійтеся, - каже Ісус, - я подолав сили смерті... приходьте і живіть зі мною, і знайте: там, де я, там і ваш Бог”.

Якщо нашою найжаданнішою метою є вічне життя, то нам не доведеться довго чекати сповнення своєї мрії. Це мета, якої можна сягнути вже зараз. Якщо в глибині свого серця розуміємо божественну істину, то вже живемо життям духовним - життям з Богом і в Бозі.

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

memorial


  
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino