Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Проповідь на урочистість Пресвятих Тіла і Крові Господніх E-mail
Субота, 17 червня 2017 07:35

sakramnetВтор 8, 2-3.14-16; 1 Кор 10, 16-17; Йн 6, 51-58

Сьогодні ми разом з усією Церквою урочисто вшановуємо Ісуса Христа у Святих Дарах - у перетворених під час Літургії хлібі та вині. До глибини душі зворушує одна тільки думка про те, що споживаючи Тіло і Кров Христа, ми стаємо одним цілим із Творцем!

 

Ось як говорить про це отець Раньєро Канталамесса: "Один філософ якось сказав: Людина - це те, що вона їсть". Філософ мав на увазі лише фізіологічні потреби нашого тіла. Він і не підозрював, що цими словами висловив суть християнського таїнства Євхаристії, завдяки якому християнин, дійсно, стає Христом, Тіло якого споживає.

 

"Чаша благословення, що ми благословляємо, чи не є причастям Христової крові? Хліб, що ламаємо, чи не є причастям Христового тіла?" Мовою Біблії слова "тіло" і "кров" означають усе життя Ісуса, або краще сказати Його життя і смерть. Ця істина приводить нас до вражаючого висновку: немає такого моменту чи переживання в житті Христа, яких ми не могли б пережити і розділити в Причасті. Фактично, все життя Ісуса є присутнім в Його Тілі і Крові і дається через них.

Це найбільша з усіх таємниць: на кожній Святій Літургії Господь віддає нам усього Себе. І ми з'єднаємось з Ним, приймаючи Його життя, стаючи одним тілом і одним духом у Христі. Зрештою приймати Христа у Євхаристії - означає ставати Тим, Кого приймаєш. Задумаймося над цією приголомшуючою істиною! І маймо свідомість цього під час Євхаристії. Дозвольмо їй проникнути у наше серце і освятити наше життя. Просімо Святого Духа подарувати нам глибоке переживання єднання з Господом у Причасті.

Господь, полюбивши Своїх, до кінця їх полюбив. Знаючи, що прийшов Його час залишити цей світ, щоб повернутися до Отця, Він під час трапези обмив учням ноги і дав їм заповідь любові. Щоб залишити їм заставу цієї любові, щоб ніколи не залишати Своїх і зробити їх причасниками Своєї Пасхи, Він встановив Євхаристію як спомин Своєї смерті і Свого Воскресіння. І наказав апостолам своїм здійснювати її до Його повернення, поставивши їх тоді священиками Нового Завіту. В усі часи релігійні люди гостро відчували прірву між ними і Божеством. Тому для того, аби встановити зв'язок з Богом шляхом складання жертв, щоб звертатися до Нього, отримувати Його накази та настанови, в усіх релігіях існували священики. Тобто люди, які виділені в особливий спосіб і вибрані своїми співбратами.

Священик - це посередник між Богом і людьми. І нам, дорогі, варто запам'ятати, що єдиним Священиком є Ісус Христос. А люди, що покликані тут, на землі, виконувати цю Його місію, є лише служителями.

Тут не йдеться про весь люд Божий, бо кожен з нас є священичого роду, зараз ми говоримо про священство як Таїнство, уділене особам, покликаним стати священиками.

Саме в цих людях Христос залишається живим у Своїй Церкві. Він продовжує жити у своїх священиках.

Ціль і призначення священиків - бути перехрестям, на якому люди зустрічають Бога. Поставлені в авангарді людства, священики можуть своїм контактом з Богом викликати ту іскру, яка примирює небо і землю.

Коли священик знаходиться при виконанні своїх священичих обов'язків, він ніби ототожнюється з Самим Христом.

Дійсно, священик діє і говорить in persona Cristi, тобто у заступництві Ісуса Христа. Звершуючи літургію, він виголошує над хлібом та вином власні слова Христа: «Це є Тіло Моє... Це є Кров Моя».

А під час сповіді він «владою Христа» відпускає гріхи. Але ж він всього навсього людина!? Проте він підкоряється власним заповітам Христа, Який сказав Своїм апостолам, а значить і всім своїм наступникам:

«Чиніть це на Мій спомин.

Як послав Мене Отець, так і Я посилаю вас.

Кому відпустите гріхи, тому відпустяться; кому залишите, тому залишаться.

Ідіть і навчіть всі народи, хрестячи їх.

Хто слухає їх, слухає Мене. »

Ось чому священик повторює власні дії і слова Христа. Це дії і слова, які принесли світові спасіння.

Тому священик у цьому сенсі є живим Христовим Таїнством. Коли він хрестить, відпускає гріхи чи править літургію, все це здійснює Христос. Отже, в кінцевому підсумку саме Христос діє і спасає через рукоположеного священика. Таким чином, особисті якості служителя не стоять на перепоні діям Христа.

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

muzeum 180x170
  
zaproszenia
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino