Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Проповідь на І неділю Великого посту, рік "А" E-mail
Субота, 04 березня 2017 18:36

pusteliaБут 2, 7-9; 3, 1-7; Рим 5, 12-19; МТ 4, 1-11

Дорогі брати і сестри. Ми переживаємо сьогодні першу неділю Великого посту. Євангелія, яку чуємо в цей день в храмах під час Божої Служби, розповідає про подію спокушування Ісуса дияволом на пустелі. Спокушування, якого досвідчив Ісус, є дійсністю життя кожного християнина.

 

Так, як Ісус, ми є покликані, щоб поборювати спокуси. Однак, щоб ми могли з ними боротися, потрібно уміти їх розпізнавати. В цьому допомагає нам Слово Бога.

 

Подія спокушання Ісуса відбувається після Його хрещення в Йордані. Там Святий Дух зійшов у вигляді голуба на Ісуса, немов помазуючи Його на Месію та доручаючи Йому завдання спасіння людства. Цей же Дух веде Ісуса в пустелю, де Він на початку своєї діяльності переживає внутрішню боротьбу проти диявола, який хоче відвести Його від виконання завдання.

Євангелист говорить про 3 спокуси, якими диявол спокушав Ісуса в пустелі. Якщо Ти – Син Божий, скажи цьому каменеві, щоби став хлібом! – слова першої. Подібні слова почуємо також під хрестом від тих, що насміхалися з Господа: Якщо Ти – Син Божий, зійди но з хреста. Тут глузування та спокуса є змішані з собою: якщо хочеш бути вірогідним, доведи це своїми вчинками. Протягом цілого свого життя Ісус зустрічатиметься з закидом, що не показав достатньо ким є, що мусить зробити велике чудо, яке розсіє усілякі сумніви. А чи не керуємо ми такий самий докір до Бога та Його Церкви? Якщо Ти, Боже, дійсно є, покажись. Мусиш нам виразно доказати, що Ти існуєш.

Скажи цьому каменеві, щоби став хлібом. Диявол спокушає Ісуса, щоб довів свою тотожність, заспокоюючи свій голод після довгого посту. Можна, однак, розуміти цю спокусу ширше. Під час мандрівки Вибраного народу пустелею до Обіцяної землі, Бог годував людей хлібом з неба, манною. Народ бачив у цьому знак, що звіщав прихід месіанських часів. І ось прийшов Месія – Ісус. Чи першим доказом для світу, що Він є Спасителем, не повинно бути постачання усім людям хліба і цілковите елімінування голоду? Чи може називатися Спасителем Той, який не виконує цього вимагання? Це були спокуси диявола, але це є також докори людини Богові на протязі усіх віків історії.

Та Ісус йому відповів: Написано, що не самим хлібом житиме людина, але кожним Божим словом. Ісусові не байдуже людське страждання, голод. Виразом цього було чудо розмноження хліба для кількох тисяч людей. Однак Господь вказує на ієрархію, в якій Бог має бути на першому місці. Де це не виконується, там зникає справедливість і турбота про терплячу людину. Де Бога вважають за другорядного, якого можна час від часу, або ж на постійно відставити на сторону, з огляду на інші важливіші речі, там руйнуються власне ті, здавалося б важливіші, речі. Йдеться про першість Бога. Історії не можна упорядковувати відкидаючи Бога, будуючи лише структури матеріальні. Якщо серце людини не є добрим, тоді ніщо інше не може стати добрим. А доброта серця може походити лише від Того, який є добротою – Бога. Не самим хлібом живемо, але передусім послухом Божому Слову. Тоді, коли цей послух буде в нашому житті, появиться спосіб мислення, здібний усім достачити хліба.

Чуємо також сьогодні й про іншу спокусу. Повівши Ісуса на високу гору, (диявол) показав Йому на мить усі царства світу, і сказав Йому: Я дам Тобі всю оцю владу та їхню славу, бо мені це передано, і я, кому тільки хочу, тому й даю її; отже, коли Ти поклонишся переді мною, то все це буде Твоїм! Після воскресіння Христос збере учнів на горі, промовляючи: Дана мені всяка влада на небі й на землі (Мт 28, 18). Господь має повну владу: на небі і на землі. Має цю владу як воскреслий, а це означає, що у цій владі присутній Хрест, Смерть, гора Голгофа, самотність. Царство Христа є іншим ніж царства цієї землі і їх розкіш, про які говорить диявол. Царство Боже росте в тих, які хочуть бути Його учнями, які отримують хрещення в ім’я Триєдиного Бога та зберігають Його заповіді.  Отож і ми, вдивляючись в Ісуса, який перемагає диявола і його спокуси, також заправмося в боротьбі, щоб могли якнайкраще пережити дарований нам період Великого Посту.

о. Олександр Зелінський ОМІ

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

memorial


  
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino