Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Проповідь на ІІІ Неділю звичайного періоду, рік "А" E-mail
П'ятниця, 20 січня 2017 07:47

denews-jezus-nad-jezioremІс 8, 23б-9,3; 1 Кор 1, 10-13. 17; Мт 4,12-23

Чому Ісус почав Своє служіння не в Єрусалимі, серці Ізраїля, а в Галилеї, відособленій країні, розташованій на півночі Палестини?

 

З усіх боків Галилея була оточена чужоземцями: на заході знаходилися фінікійці, на півночі і сході - сирійці, а на півдні - самаряни. Крім того, через Галилею проходили торговельні шляхи, і її населяло багато поган. Чому ж Господь обрав саме цю місцевість?

Ісая пророкував, що Месія прийде з "Галилеї поганської", щоб "народ, що в пітьмі ходить, уздрів світло велике", що розсіює пітьму гріха та відчуження. Це повинно було відбутися там, де перетиналося безліч доріг. Саме тут, на батьківщині Давида, вперше засяяло світло спасіння для всіх народів.

Впродовж усього цього тижня, коли ми молимося про християнську єдність, давайте не забувати, що його джерело та основа - Сам Ісус Христос. Він єдина надія на зцілення і воз`єднання розрізненої Церкви. Під час земного життя Христа до Нього за допомогою приходили люди із Сирії, Галилеї, Десятимістя. І сьогодні, всюди, де люблять Ісуса, де Його сповідують своїм Господом і Спасителем, люди забувають про розходження і поєднуються довкола Нього. Тільки Господь може перебороти розбіжності, що впродовж століть роздирають Церкву.

Апостол Павло у своєму Посланні до Коринтян нагадує нам про те, що кожен з нас покликаний співпрацювати з Господом заради досягнення християнської єдності. Як колись Павло закликав віруючих перебороти розбіжності, так сьогодні Святий Дух застерігає нас відмовитися від усякого гріха, що веде до поділу. А це є наші упередження, страхи, гординя та егоїзм. Ісус закликає нас бути відкритими і терпимими до інакомислення, до чужих традицій і звичаїв. Він хоче бачити нас єдиними, щоб світло Євангелії стало видиме всім народам землі.

Господь приведе нас до єдності, якщо ми відмовимося від особистих амбіцій і протистоянь. Тож просімо, аби Його світло розвіяло темряву всередині нас. Настане день, коли воістину Церква Христова збереться навколо одного вівтаря й оспіває хвалу Єдиному і щирому Богові.

У центрі поля битви Господь завдає вирішального удару. Павло згадує: "Я повалився на землю". Удар такий потужний, що Савло втрачає рівновагу і падає. Він не тямить, що з ним діється. У мові боксерів є визначення цього стану: нокаут. Савло не може втриматися на ногах, не може встояти. Те, на чому він досі стояв, на чому будував своє життя, виявилося хистким, як пісок. Він уже не в змозі керувати своїм життям. Діалог з Богом відбувся тоді, коли переслідувач лежав ницьма в пилюці. Доки людина розраховує на саму себе, на свої обдарування та досвід, доти вона не спроможна увійти в особистий зв'язок із Богом. Щоб розпочати діалог з Творцем, треба стати на своє місце серед творінь. "Савле, Савле! Чого Мене переслідуєш?" Даремно ти чиниш опір. Я сильніший, ніж ти. Для тебе буде краще, якщо підкоришся, якщо складеш зброю. Ти довго втікав, але я тебе наздогнав... Ти переможений!

Савло визнає свою поразку. Підносить білий прапор. Підписує капітуляцію, запитуючи: "Що мені, Господи, робити?"

Хто - як гадав - усе знає, тепер визнає: не знаю, що робити. Тепер він мусить розпочати життя наново. Ця зустріч перевершила його можливості. Він не годен знести її сліпучість. Зосереджений тільки на Старому Завіті, він не помітив сяйва Воскресіння. Після зустрічі з Богом Савло все бачив інакше, ніж раніше. Він зневірився у своїх догмах і життєвому досвіді. Той, хто вів караван, тепер ведений, мов сліпець, котрому з рук вирвали палицю! "Встань, іди в Дамаск; там тобі скажуть усе, що тобі постановлено робити".

Дамаск показав Павлові інше обличчя Бога - не Того, що переймається мертвою літерою Закону, а Живого і Милосердного. Тут Павлові дано покликання: "Будеш перед усіма людьми Йому свідком того, що ти чув і бачив".

Отож Павло вирушає проголошувати Боже Милосердя. Вирушає, щоб і в наші часи нагадати, що "Господь не дивиться на особу, а в кожному народі, і хто Його боїться і чинить правду, той Йому приємний".

о. Павло Вишковський ОМІ

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

memorial


  
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino