Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Проповідь на Різдво Христове, рік "А" E-mail
Неділя, 25 грудня 2016 10:29

rzdvo-hristoveІс 52, 7-10; Євр 1, 1-6; Йн 1, 1-8.

 Дорогі брати і сестри, сьогодні радіємо вітаючи наших рідних і близьких з  величним і радісним святом – Різдвом Христовим! У цей різдвяний день, ми прийшли, щоб поклонитись  Божественній Дитяті, радіючи, що в своїх домівках могли поділитись з рідними різдвяним облаткою й зичити радості від зустрічі з Новонародженим, та бажати, щоб наш Господь і Спаситель наново народився у кожному нашому серці, замешкав у кожній нашій родині.

 


 

Деякі люди, навіть віруючі, не дуже однак радісні як в Святвечір так і в сам день Різдва Христового. Як це не дивно звучить, але навіть думка про те, що треба ще раз його пережити, викликає у них сльози. Всі ці люди – в`язні самотності. Кожне свято з року в рік посилює їхнє нещастя. Це відбувається тому, що Різдво Христове – родинне свято. Увійшовши у вифлеємську печеру, ми зустрічаємо щасливу Родину. Молода Мати, Її чоловік і маленьке Дитятко в їхніх люблячих руках. Це нічого, що холодно й убого. Вони щасливі, тому що творять люблячу сім`ю. Ніхто з них не є самотній. Вони необхідні один одному. Марія – Дитятку і чоловіку. Йосип – дружині та Ісусу. Немовля – матері і Йосипу. Ось секрет сімейного щастя. Але в цей день хочемо сказати всім, хто сьогодні сумний з приводу самотності. Не сумуйте! Ви також належите до Божої Родини - Церкви. Ви дуже їй потрібні! Не бути самотніми кожному з нас, чи живемо в родині чи наодинці допомагають певні елементи, про які нам говорить традиція Церкви.

На перше місце варто поставити спілкування, наприклад, із сусідами, з тим хто поруч нас проходить чи хто знаходиться за столом, під час спільної трапези. Тоді можна подивитися один одному в очі і посміхнутися, поговорити, поділитися переживаннями, вислухати один одного. Для створення родинної атмосфери зустріч за столом – одна з вельми важливих умов. В дружних сім`ях навіть приготування їжі – загальна справа. Мама пече пироги, тато чистить картоплю, донька місить тісто на вареники, а син накриває на стіл. Кожен трудиться для всіх і кожен користується працею інших.

Крім зустрічі за столом, ще один важливий спільний елемент – це житло. Моваa йде про славнозвісні чотири стіни, що відокремлюють сім`ю від світу, що дають відчуття безпеки і можливість творення власного світу, в якому кожен може бути самим собою, де почуваєш себе добре. Але одні тільки стіни не створюють дому. Віфлеємська печера – не найкраще місце для житла, та вона стала найщасливішим домом для мільйонів людей на землі. Її стіни були потрібні для того, щоб відгородити Таємницю, що всередині неї, від холоду і темряви ночі. Свята Родина в перші роки життя Ісуса багаторазово змінювала місце проживання і постійно поневірялась по чужих кутках. Але, не дивлячись на це, завжди була щасливою. Таємниця її щастя схована в глибині їхніх сердець, у їхній взаємній любові.

Індивідуалізм і дотепер залишається могутньою силою, спрямованою на розлад родин і спільнот. Важко перебороти розходження у вихованні, освіті, досвіді, пріоритетах, мало хто сьогодні згодиться на компроміс, щоб порозумітися заради успіху у спільних справах чи спільному житті. Коли ми в чомусь переконані, нам набагато простіше відштовхнути тих, хто бачить речі по-іншому, аніж зробити зусилля, аби почути їхню точку зору. Набагато простіше відокремити групу однодумців, які підтримують наші погляди і приймають наше керівництво, ніж прагнути єдності шляхом терпіння і переконання.

Існує ще одна складова щастя у сім’ї – дитина. Вона відкриває для сім`ї майбутнє. Дитина – жива надія для всієї сім`ї. Батьки, що виховують дитину, завжди сподіваються, що їхнє чадо буде жити краще, ніж вони. Всі свої таємні мрії, що не збулися, вони хочуть бачити реалізованими у своїй дитині. Чим більше дітей у сім`ї, тим більше тих надій.

Народ, що складається з щасливих сімей, - це щасливий народ. Людство, що складається з щасливих сімей, стане однією щасливою родиною. Бог про це знає, бо прийшовши на землю, з найпершого дня оголосив Свою таємницю народжуючись у Святому Сімействі.

Усі ми є членами одного Тіла – Христової Церкви. І без єдності неможливо виконати «нову заповідь» Христа любити один одного. Дякуючи сьогодні Богові що оселився посеред нас пам’ятаймо що ми ніколи не є самотніми. Може варто сьогодні жалкувати за ситуації в яких ми відгородилися від інших. Можливо, ми остаточно розчарувалися в комусь і припинили молитися за нього? Можливо, перестали когось слухати і ставитись до нього з любов`ю? Можливо, щоб перебороти самоту нам необхідно зробити перший крок, покаявшись і простивши?

Господи, ми маємо потребу в новому житті, яке Ти безнастанно пропонуєш нам. Очисти нас від егоїзму, що розділяє нас з іншими, і допоможи перебороти будь-який розбрат, який ранить Твоє Тіло. Нехай Свята Родина, в якій Ти волів народитися, буде нам взірцем і дарує своє заступництво!

Нехай же цей святковий різдвяний період ще більше згуртує нас, додасть сили і наснаги жити, любити і творити для нашого Господа!

о. Павло Вишковський ОМІ

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

muzeum 180x170
  
zaproszenia
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino