Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Проповідь на IV Неділю Адвенту, рік "А" E-mail
Субота, 17 грудня 2016 19:04

Adwent4NБрати і сестри. Ось уже останні дні Адвенту, часу очікування, часу, в якому Церква, як Мати бажає приготувати своїх дітей до святкування так важливої події в історії людства- народження Божого Сина.

 

Перед двома урочистостями є таке особливе приготування: Великоднем та Різдвом. Запитаймо себе: як я пережив цей час Адвенту, час очікування? Чи дійсно я докладав зусиль, щоб увійти в цей час, щоб його добре використати? Чи щось відбулося в моїх стосунках з Богом, стосунках з людиною? Це важливі питання, бо від відповіді на них залежить, чи готовий я щоб переживати Різдво? Не, чи готова ялинка, прикраси, їжа, хоча це теж важливе і про це теж треба дбати. Найважливіше однак: чи готове твоє серце? Так, серце найважливіше, бо там є центр святкування, яке поширюється і виражається в нашому зовнішньому святкуванні. Без серця, в якому є Бог, не мають жодного значення навіть найкращі феєрверки, які будемо бачити і чути в цих днях.

Остання неділя Адвенту, коли Церква-Мати годує нас Словом, що має допомогти нам увійти в час Різдва. В книзі пророка Ісаї ми чуємо про юдейського царя Ахаза, який знайшовся у важкій ситуації. Треба було захищати Єрусалим перед ворогом, що наближався. Цар приготовлявся на всілякі способи, але забув, що найкращим захистом є Бог. Він був Царем Вибраного народу. Цар Ахаз напевно про це знав і також напевно як і інші ізраїльтяни вважався віруючим. Пророк нагадав Ахазові про це, кажучи: проси собі знаку в Господа, Бога твого, або глибоко під землею, або вгорі високо. Однак цар все одно не хотів звертатися до Бога за поміччю. Не проситиму і не буду спокушати Господа. Він волів розраховувати передусім на свої сили, здібності, на війська, які мав. Це давало йому почуття безпеки і здавалося більш гарантувало захист, ніж заклик до Бога. Бог, якщо є, то радше не цікавиться життям свого народу- так можливо думав цар. Тому покладався на свої сили, які все таки його пізніше підвели.

Брати і сестри. Гаслом царя Ахаза могли бути слова: вмієш надіятися, надійся на себе. Але чи тільки того царя. Чи ця спокуса покладання на себе не є присутня і в сучасній людині, може в більшій чи меншій мірі і в кожному з нас. Так, Бог є, я вірю в Нього, але чи Його цікавить моє життя? Звичайно це не означає пасивності, бо Бог дав нам людські можливості, які потрібно використовувати. Це не означає скласти руки, сидіти і чекати, однак знати звідки я черпаю сили, де є їх джерело. Ахаз повинен був використовувати військо, яке мав, робити те що по-людськи міг, покладаючи одночасно надію в Господі.

Пророк Ісая говорить що, хоч Ахаз не просить, то Бог сам дасть знак: Ось діва зачне і породить сина, і дасть йому ім’я Еммануїл- каже Ісая. Еммануїл означає Бог з нами. Матей євангеліст, описуючи нам історію про вагітність Марії, говорить, що це саме в Ісусі Христі сповнюється пророцтво. Він є Еммануїлом обіцяним Богом. В Ньому, Його пришестю, Бог стає дійсно з нами, приходить до нас.

Ахаз жив за часів війни. Наше життя- це своєрідна війна на смерть і життя. Війна, в якій йде боротьба з силами темряви, силами злого духа. Злий дух хоче нашої вічної смерті, Бог хоче нашого життя. Тому приходить нам з допомогою, тому дає нам свого сина- Еммануїла, що прийшов нас спасти, що дає нам благодаті через нашу Матір- Церкву. Однак від нас залежить вибір, чи віримо Богу, чи слухаємо нашу Матір-Церкву, чи приймаємо в своє життя Еммануїла. І цей вибір ми робимо кожного дня, де є наше поле бою, на смерть і життя.

Брате і сестро. Закінчується Адвент, надходить Еммануїл. Приймімо Його наново до свого життя. Закликаймо до Нього: Прийди, прийди Господи Ісусе. Ми знову скоро переконаємось, що Він не прийде з феєрверками, військами, галасом, але дуже тихо, делікатно, в маленькій і беззахисній дитині, щоб кожен з нас не боявся до Нього наблизитись і в Ньому знайти захист і спасіння. Амінь

о. Олександр Зелінський ОМІ

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

muzeum 180x170
  
zaproszenia
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino