Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Святвечір для київських безхатченків E-mail
Середа, 10 січня 2018 12:44
DSC003926 січня 2018 року в Києві, у храмі Пресвятої Діви Марії Матері Церкви місія «Карітас-Спес Україна» разом із місіонерами облатами та францисканцями влаштувала Святу вечерю для київських безхатьків. У ній узяв участь Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Гуджеротті, о. Петро Жарковський – президент «Карітас-Спес Україна», о. Павло Вишковський ОМІ – настоятель Делегатури Місіонерів Облатів МН, бр. Себастьян Янковський ОМІ, який опікується безхатченками, інші богопосвячені особи, волонтери «Карітас-Спес» і, власне, київські безпритульні, яких зібралося приблизно триста осіб.
У день Святого вечора за юліанським календарем із допомогою Римсько-Католицької Церкви зневірених, часто тяжко хворих і вже літніх людей у Києві людей підтримали 12 страв. До них входили борщ, вареники, голубці, гриби, картопля, риба та інші страви та напої.
На початку вечері священики, ламаючи спільно із безхатьками хліб при однім столі, закликали присутніх так само поламати бар’єри між різними людьми, зменшити власний егоїзм та пиху, куштуючи їжу, освячену любов’ю до Господа та ближнього.
Звертаючись до присутніх, Апостольський Нунцій сказав, що розуміє бездомних, які прийшли сьогодні до храму на братню вечерю, щоб відчути теплу, людську атмосферу.
«Чому Папа відправляє мене до вас? ‒ запитав присутніх Клаудіо Гуджеротті. ‒ Чому він не відправляє мене до якихось принців, королів, олігархів, представників влади? Тому що ви є саме тими, кого Бог любить більше за всіх», ‒ запевнив Його Високопреосвященство.
Я переконаний, що ваші життя були дуже нелегкі. І що часом насправді важко посміхатися. І ми закриваємось у собі, щоби нести тягар життя, який маємо. Сьогоднішнє свято служить для того, щоб відкритися, неначе мушля. Ми тримаємо свою душу замкненою, щоби ніхто не заходив до неї і ніхто не заважав нам насолоджуватись власними стражданнями. Але цього вечора ми поволі відкриваємо цю мушлю, щоб побачити одну дивовижну річ. Нашу особисту перлину.
Сьогодні всі ці перлинки, якими є кожен із вас – вони блищать у місяцячному сяйві. Ми втомлені від наших вимушених реакцій на наступ недобрих людей. Але сьогодні Ісус садить всіх нас за один багатий стіл, як найпочесніших своїх гостей. Він теж був безхатьком. І теж шукав місяця, де можна прихилити голову.
Ви побачите, що Господь розрадить вас від найтяжчих проблем. Тому що Він любить нас і віддав за нас життя. Він покриє кожного з вас своїм Покровом. І ви будете відчувати себе спокійними. Тому що разом із Ним ви не покинуті.
Веселого Різдва кожному з вас, ‒ побажав приступнім Апостольський Нунцій.
«Приятного аппетита», ‒  так несподівано закінчив свою імпровізовану проповідь Клаудіо Гуджеротті, перейшовши на російську, що викликало веселе пожвавлення в учасників Святої вечері.
Під час неї отці сиділи за одним столом із безхатьками та обходили усіх присутніх, розпитуючи, чи сподобалося їм. Ось що відповів президенту «Картітас-Спес Україна» о. Петру Жарковському один із присутніх, Володимир.
«Завдяки святим отцям і "Карітас- Спес Україна" ми отримали тепло і порятунок, чудову смачну їжу, якої було вдосталь (як повідомив брат Себастьян Янковський ОМІ, на вечері були присутні 300 осіб).
Нас рятували від голоду й холоду не лише зараз, а й цілий рік. Нам допомагали Римсько-Католицька Церква, «Карітас-Спес Україна» та брат Себастьян Янковський, які привозять нам страви машиною, щоб нас порятувати від нестачі їжі, роздають нам теплий одяг та взуття. Хай Бог береже організаторів цього святкового вечора, Папу Римського, Апостольського Нунція та кардиналів, святих отців та усіх католиків.
«Дуже смачно, - підтримує Володимира легенда київських безхатченків, бородань Дядя Саша. У цей час безхатченкам повідомляють, що їх годуватимуть у трьох точках: на Подолі, у Києво-Могилянській академії, у Церкві Всіх Святих на Либідській та на Дарниці. В одному приміщенні всі охочі повечеряти не можуть розміститися.
Декілька годин пролетіли непомітно. Літні люди потягнулись до входу із кульками, набитими прихопленою із собою із вечері їжею. Для когось вона була єдиною у цей день. Комусь вона допомогла вижити. А хтось відчув, що він ще комусь потрібний у цьому житті, і це є наш Бог – Ісус Христос.

DSC00404

DSC00405

Михаїл Мищишин

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

memorial


  
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino