Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Місіонери Облати поміж мігрантами на Кавказі E-mail
Понеділок, 19 червня 2017 11:25

PyatigorskУ 100 річницю об’явлень Діви Марії дехто з наших парафіян з України їздив до Фатіми, а мене співбрати зі Згромадження попросили допомогти їм у парафіях на Кавказі. Таким чином мав нагоду пережити Фатімський молебень в Росії – країні, за навернення якої Пресвята Діва Марія у Фатімі заохочувала молитися візіонерів-пастушків і цілий світ.

 

Діти не знали, що таке «Росія», не ходили до школи, не вчили географії. Люція думала, що це якась велика грішниця, за яку потрібно постійно молитися, а Франциск – взагалі вважав, що «Росія» це сусідський віслюк, прізвисько якого було співзвучним. Після кількатижневої праці тут я усвідомив, що ця країна справді дуже потребує Євангелія, щоб якнайбільше людей могло пізнати Бога.

Місіонери Облати прибули на Кавказ на запрошення Єпископа Саратовської Дієцезії 4,5 років тому, щоб служити в 4-х парафіях, відстань між якими близько 60 кілометрів. Кожна з них має свою історію терпіння людей і свої радості. Достатньо буде згадати про три із цих парафій:

П’ятигорськ – головне місто, де живуть Місіонери Облати і служать у храмі – одному із 4-рьох у цілій дієцезії, йому більше ніж 150 років. Католицька спільнота заснувалась у П’ятигорську у 1813 році. У 1937 році архітектори брати Йоган і Йосиф Бернардацці (родом зі Швейцарії) розробили проект костьолу, на побудову якого дав дозвіл цар Микола І. 6 серпня1844 року – у їх храмове Свято Переображення Господнього - костьол консекрували. Діяв він з 1844 по 1937 рік, відбувались Богослужіння, парафія зростала. Серед парафіян були люди різних національностей: поляки, литовці, вірмени, латиші, італійці, українці, білоруси, росіяни. У 1938 році, в часі радянських переслідувань, костьол закрили, спочатку зробили у ньому спортзал, художню майстерню, склади, кантору, а згодом філармонію. Найбільш ревних католиків, разом із настоятелем парафії, голову парафіяльної ради і органіста розстріляли.

17 січня 1992 року зареєстрували парафіяльну спільноту, і в костьолі - на правах оренди - відновились недільні богослужіння. Сьогоднішні парафіяни - родом з Росії, дехто аж з далекої Камчатки, з України, Білорусі, з сусідньої Південної Осетії – єдиної християнської республіки, яка оточує мусульманську. Є тут теж німці й ассирійці, а також поляки, предки яких побудували цей костел у 1835 році. В самому П’ятигорську проживає близько 120 національностей. Земля тут дуже благодатна – багато мінеральних джерел. Лікуватись приїжджають люди з цілої Росії, і деякі з них приходять також на Cлужбу Божу. Парафія гарна, люди відкриті, хоча відразу можна зауважити, що в Росії більше обмежень, ніж у нас – навіть процесія Божого тіла відбувається всередині храму.

Новопавловськ – 60 км від П’ятигорська -жива парафія, в якій більшість ассирійці – потомки колишньої великої держави Ассирії і відомого із старого Завіту царя Навуходоносора – який свого часу завоював ізраїльський народ і збезчестив єрусалимську святиню. Цей народ - колись численний – тепер розсіяний по всьому світу, і місіонери Облати є поруч із ним. Це найбільша наша парафія на Кавказі, де є діти і молодь, а деякі дорослі приїжджають сюди за 25 км, не маючи своїх автомобільних засобів, коли маршрутка їде від них раз на день - об 11.30 приїжджають і чекають на Святу Месу аж до 15 год. Зворушливо було зустріти землячку – пані Мєчиславу, родом із Житомирської обл, заслану за віру на 50 років до Казахстану, після якого затрималась на Кавказі. Живе в Орловке і на Службу Божу добирається різними дорогами 12 кілометрів, не маючи власного транспорту.

Як потрапили ассирійці на Південний Кавказ? У 1918 році з Туреччини, звідки були змушені втікати через гоніння близько 100 сімей до Азербайджану, далі - до Грузії, де після акліматизації чекало їх чергове гоніння, бо у 1949 році були заслані Сталіном у Сибір. Після його смерті повернулись у Грузію, а у 1981 році переправились до Новопавловська, де 45 сімей живуть і досі – женяться і тримаються разом. Розмовляють також ассирійською. Коли я запитав, чи завжди шукає ассирієць собі жінку ассирійку, то відповідають, що загалом так, бо їм важливо зберегти не стільки свою ідентичність, але також і віру. Ассирійців католиків не так вже і багато в світі, тому намагаються шукати своїх майбутніх чоловіків і дружин одновірців. Одного разу на недільній Святій Месі було мало людей, я дуже цим здивувався, оскільки раніше такого не траплялося. Мені відразу розповіли, що майже половина парафії поїхала на похорон у Краснодар (біля 500 км від них). «Для нас похорон чи весілля сьогодні це єдина нагода щоб зустрітися», - розповідають мені, звичайно, там і були вони на Святій Месі.

У ще одній досяжній парафії – Кісловодську, яка знаходиться близько 60 кілометрів від П’ятигорська, Служба Божа вже 20 років відправляється у домі пані Жанни. На Святу Месу приходять загалом вірмени-католики, яких в самому Кісловодську є близько 150 чоловік. Проживали вони спочатку на території сучасної Туреччини - впродовж 250 років, а згодом, через переслідування мусульман - перебрались до Грузії, де жили до моменту геноциду вірмен у 1915 році. Першим перебрався до Кісловодська пан Сартіс Бонані, за яким сюди прибули майже всі інші. Хоча вірмени знаходяться не лише у цьому місті в Росії, але і в Москві, Таганрозі, Омську. Коли пан Сартіс помирав, то родина шукала священика, і так у 1991 році вийшли на католицького священика у П’ятигорську. Коли він приїхав, то побачив багато католиків - і так почались Богослужіння кожного тижня. Спочатку Служби Божі відправлялись по домах, парафіяни неодноразово подавали заяву, щоб отримати землю під будову святині, але їм відмовляли. Та католики не складали рук – мріяли мати свій храм, щоб завжди була в них Служба Божа. І так воно є й досі. Служіння в Росії справді місіонерське – повне багатьох несподіванок і постійних викликів, але Господь є поруч і завжди допомагає.

о. Павло Вишковський ОМІ

20170612_160824

Boze_cialopiat1

Fatimska_u_Piatigorsku

Kislovodsk1

Novopavlovsk

With_mr_Zhanna_e_Sr._Catalina_a____Kislovosdk

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

muzeum 180x170
  
zaproszenia
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino