Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Інтерв'ю з єпископом Радославом Змітровичом про заплановану на 3 червня Всеукраїнську Ходу на захист прав дітей і сім'ї E-mail
Четвер, 01 червня 2017 11:43

ZMITROWICМинулого року на Ходу за захист прав дітей і сім`ї приєдналося близько 3 тисяч осіб. Тож цьогоріч ми вже маємо, на що спиратися, якийсь маленький, але досвід. Думками з приводу прийдешньої Ходи з КМЦ поділився єпископ Радослав Змітрович ОМІ.

Ваше Преосвященство, чи зміняться акценти цьогорічної Ходи? Можливо, більше уваги буде приділено правам не лише ненароджених дітей, а й тих, які, наприклад, живуть в інтернатах або без батька чи матері. Адже війна, яка триває на Сході, покалічила та зруйнувала життя не лише дорослих, а й дітей.

 

 

Ця Хода не стосується окремих проблем; вона хоче насамперед бути закликом до кожного, особливо скерованим до тих, хто в Україні має голос і ухвалює рішення щодо майбутнього нашого народу на будь-якому рівні. Ця Хода хоче бути криком: подивіться, яка важлива кожна дитина, як вона потребує батьків, тата і мами! Як гарно і добре, коли людина любить і відчуває любов від зачаття до миті природної смерті. Погляньте, як важливо шанувати природу, екологію сім’ї та подружжя. У цьому крикові міститься все – зокрема й турбота про сиріт і допомога тим батькам і подружнім парам, які постраждали внаслідок війни на Сході. Цією маніфестацією ми прагнемо допомогти кожному почути голос сумління. Нам ідеться не про щось штучне, про якусь ідеологічну програму, а про щось природне й нормальне. Тихий, покірний голос у серці людини каже: шануй це, оберігай це, будь людиною! 3 червня ми виходимо на вулиці, бо багато хто дозволив заглушити в собі цей голос природи, цю екологічну вразливість. Велика пропаганда, яку називаємо ідеологічною колонізацією, і гроші, що стоять за цим, поневолюють людей. Ми хочемо їм допомогти не виступати проти природи, проти родини й подружньому зв’язку. Прагнемо допомогти їм бути нормальними людьми, додати відваги собі й усім людям доброї волі. Хто почує цей заклик, а передусім голос свого сумління, той напевно зробить те, що потрібно.

 

– Отче, чи знаєте Ви приклади плодів минулорічної Ходи?

 

Гадаю, що тогорічна Хода насамперед допомогла нам самим набратися духа, сміливості, зауважити, що нас багато, що разом ми можемо зробити щось добре. Наш досвід у Києві, я впевнений, якось надихав інших, бо всі дивляться на приклад столиці. Також знаємо, що наші депутати були дуже активні щодо захисту сімейних цінностей і, попри натиск антиекологічних пропозицій інших сил, залишилися вірні своїм переконанням. Наскільки до цього спричинилася Хода, невідомо, але вона, поза сумнівом, відіграла роль у цій справі.

 

– У Польщі, наприклад, такі заходи збирають більше людей. Чи поляки відкритіші до питання захисту прав дітей і родин? І на чому наголошують там?

 

У Польщі є значно більше осіб із досвідом віри, активних християн, а саме віра й дає відвагу прислухатися до свого сумління. Відвагу зрозуміти, що є природний закон, проти якого не можна виступати. Відвагу самостійно мислити й захищати правду. А яка правда ґрунтовніша, ніж правда щодо природи сім’ї та подружжя?

Але потрібно додати, що більші марші, ніж у Польщі, відбуваються у Франції, Італії чи Іспанії. Це потужний крик, прекрасна маніфестація краси родини, материнства та батьківства. Особливо в Італії це мало дуже велике значення для владних постанов щодо прав родини.

Якщо ж говорити про теми, на яких наголошують під час заходів, то вони залежать від способу атаки на родини та подружжя в кожній державі. Але завжди в центрі – вказівка на красу, добро й важливість того, що люди називають сім’єю і подружжям.

 

– Чому католикам важливо взяти участь у цьогорічній Ході? Як заохотити українців активніше долучатися до цієї події, а значить, і до захисту своїх дітей і сімей?

 

Бог любить нас і хоче обдарувати радістю любові, щоб і ми любили. Це має стати першою спонукою. Ісус сказав: «Хто не зі Мною, той проти Мене». Ми живемо в той час і в такій ситуації, коли до цих слів потрібно ставитися серйозно.

Будьмо ж авангардом інтегральної екології, побачмо й захистімо красу любові чоловіка і жінки, красу материнства і батьківства, красу родини, відваги.

- Дякуємо за розмову.

КМЦ нагадує: У суботу, 3 червня 2017 року, в Києві відбудеться традиційна хода на захист прав дітей і сім’ї під гаслом: «Сім’я – мати та батько, чоловік та дружина – це майбутнє України!» Запрошуємо всіх приєднатися до акції.

Розмовляла: Ірина Островська, КМЦ

Фото: dziennikparafialny.pl

Джерело: КМЦ

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

muzeum 180x170
  
zaproszenia
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino