Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
о. Марек Ростковський ОМІ: Чи кожен може євангелізувати? E-mail
Понеділок, 22 травня 2017 07:52

unnamedЗ 15 до 18 травня в місті Обухові Місіонери Облати Пресвятої і Непорочної Діви Марії прослухали лекції на тему «Місійне покликання світських і їхня роль у місійній співпраці». Попровадив зустріч отець доктор Марек Ростковський ОМІ, який понад двадцять років працював в Римі. Лектор спирався на документи Церкви, де йдеться про місійне покликання мирян: постсинодальна адгортація Папи Йоана Павла ІІ  «ChristifidelesLaici», догматична конституція про Церкву «Lumengentium», енцикліка Йоана Павла ІІ «Redemptorіsmissio».

Отець Марек нагадав, що кожна охрещена особа бере участь у священицькій, пророцькій і царській місії Ісуса Христа. У «ChristifidelesLaici» Йоан Павло ІІ наголошує: «Як відроджені “сини у Сині”, охрищені стають, як навчає Флорентійський Собор, “членами Христа і членами тіла Церкви”».  Тож у своєму середовищі кожен має обов’язок у міру можливостей євангелізувати.

unnamed 3

unnamed 1

unnamed 2

Хрещення – це містичне, але й реальне втілення в розіп’яте й переможне тіло Ісуса. Через це таїнство Ісус занурює людину у Свою смерть, щоб пробудити її у Своєму воскресінні (пор. Рим 6, 3-5), випускає зі “старої людини” й перемінює в “нову людину”, тобто в самого себе: «Чи ж ви не знаєте, що всі ми, що в Христа Ісуса охристилися, у смерть його христилися?  Ми поховані з ним через хрищення на смерть, щоб, як Христос воскрес із мертвих славою Отця, і ми теж жили новим життям» (Рим 6, 3-4). Тому всі разом ми становимо «одне в Христі тіло» (Рим 12, 5).unnamed 5

У словах святого апостола Павла знаходимо відлуння вчення самого Ісуса, Який відкрив таємниче єднання Своїх учнів один з одним і з Собою як відображення та продовження тієї таємничої єдності, яка з'єднує Батька з Сином і Сина з Батьком любов'ю у Святому Дусі (пор. Йн 17, 21). Таку саму єдність має на увазі Ісус, коли пропонує образ виноградної лози: «Я виноградина, ви – гілки» (Йн 15, 5); цей образ пояснює не тільки на глибокий зв'язок учнів з Ісусом, а й життєву єдність серед самих учнів, пагонів однієї Лози (ChL 13).

Тож кожен охрещений може й має євангелізувати в тому стані, до якого покликаний: чи як молода людина, чи як тато або мама сім'ї, чи як священик, чи як черниця. Бо слушно зауважив Папа Павло VI: «Сучасна людина більше дослухається до свідків, аніж до вчителів, або, коли слухає вчителя, то він сам має бути свідком». Ці слова актуальні також для нашого часу.

о. Богдан Савицький ОМІ

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

muzeum 180x170
  
zaproszenia
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino