Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
«Люди брата Себастьяна» – бездомні виїхали на реколекції до Зарічан E-mail
Середа, 27 липня 2016 18:33

braty 2

25 липня о 15.00 в київському храмі святого Олександра відбулася надзвичайна Коронка Божого Милосердя, яку провадив єпископ Апостольський адміністратор Києво-Житомирської дієцезії Віталій Скомаровський. А надзвичайність цієї молитви була у тому, що молилися з єпископом люди, які найбільше потребують цього милосердя – «люди брата Себастьяна», як назвав їх сам єпископ Віталій - бездомні міста Києва. Після спільної молитви – всі вони поїхали на короткі канікули - в центр «Карітас» в Зарічанах.

 

Звідки виникла ця ідея, яка мета цієї поїздки, та про багато іншого розкажуть нам організатори проекту.

WIKTOR SIMON

Отець Віктор Симон – генеральний секретар Карітас-Спес України:

- Це той щасливий випадок, коли ініціатива щодо створення таких реколекцій для бездомних була «знизу». Двигуном цього проекту є наш брат Себастьян ОМІ, і від самого початку він провадить цей проект: «Їжа для бездомних» - але, як бачите, це не лише кухня, їм роздають одяг та ліки. А річна праця закінчується такими реколекціями. Тобто ці канікули як підсумок цілорічної роботи, мають дати старт у самостійне життя принаймні деяким із цих людей вулиці.

 

brat sebastian

Сам же брат Себастьян розповідає, що про цей відпочинок розповів своїм підопічним ще в квітні місяці: «І як вони чекали на цей день, готувалися до нього. Як казала мені одна жінка, що живе на вокзалі: «Ой як я хочу вже поїхати, як хочу відпочити від цього вокзалу хоч би на тих 3-4 дні».

Щодо програми цих незвичайних канікул-реколекцій, то брат Себастьян визнав, що не хоче робити якусь програму, яка зобов’язує особливо до чогось. «Люди мають почувати себе вільними. У Зарічанах сестри від Карітас вже підготували кімнати для цих людей. Потім вони помиються, одягнуться у новий одяг, скористаються туалетними засобами, які ми для них приготували. «А ввечері організуємо з дияконом для них вогнище з гітарою та піснями, познайомимося, бо не всі вони один одного знають, так як походять з різних районів, – продовжує брат. Ранком наступного дня зробимо короткий молебень в храмі, потім вони самі накриють стіл, самі будуть прибирати, відповідати за свою територію - за туалети, їдальню, щоби був порядок. Потім буде конференція, яку підготує диякон Сергій з храму святого Олександра. Також будуть спортивні ігри, а потім буде ще одна конференція, яку підготують працівники з центру реабілітації наркозалежних. Також покажемо фільм про Йоана Павла ІІ. А у середу, 27 липня, перший раз поїдемо разом з директором Карітасу отцем Петром Жарковським до Бердичева в храм на молебень. Там наші підопічні будуть писати прохання до Матері Божої Бердичівської. Ці люди дуже добре відреагували на звістку про зустріч з Пресвятою Марією. Вони прагнуть цієї зустрічі. А в четвер, ввечері, буде шашлик.

«Нехай відпочинуть від свого страждання, – сказав на закінчення брат Себастьян. - Я не хочу їх примушувати навіть на ті конференції. Бо минулого року був такий випадок, коли під час конференцій хтось був відсутній. Прибігає сестра і каже, що один з бездомних спить вже два дні, а я сказав, що нехай спить. Цей чоловік через два дні сказав мені: «Отець, минуло 19 років, як я спав у ліжку»… Потрібно ставитися до цих людей з повагою, бо вони теж мають свою гідність. І вони це бачать, як ми до них ставимося. Як Папа Франциск казав про них, що бідні і бездомні є скарбом Церкви».

 

jepyskop

У свою чергу єпископ Віталій Скомаровський на запитання, яких плодів очікувати від таких ре колекцій відповів: «В першу чергу ми хочемо дати цим людям можливість в здоровій атмосфері відпочити і подихати свіжим повітрям. У цьому є головний плід».

Можливо у нас – віруючих виникне питання, а чи відчують ці люди дотик Ісуса Христа?

-  Це їхні стосунки з Богом, як там Бог вирішить, як їх попровадить. Звісно, коли ми беремо будь-кого, ми не даємо лише відпочинок для тіла, але намагаємося дати їжу і для душі. Але наскільки ця людина може прийняти – це тайна. Чи вона є відкрита, ми нікого не змушуємо. Але так як ми є Церквою – ми намагаємося дати духовний вимір. А ці люди прості і дуже відкриті. Вони просто багато пережили у своєму житті. Я думаю, що вони будуть відкриті так само на Христа. Але що вирішить Бог нам невідомо. І я дуже радий, що в Києво-Житомирській дієцезії є такий проект для людей потребуючих, як я назвав би «для людей брата Себастьяна». Я дуже радий цьому. Я в захваті від того, що він робить, беручи маленьку частину цих людей на такий відпочинок. Це явна дія Святого Духа. Бо як писав в своїй енцикліці «Бог є Любов’ю» папа Бенедикт XVI - Милосердя одна з трьох частин, завдяки якій Церква існує. А якщо нема таких справ, то це значить, що Церква не живе повним життям і таке життя можна назвати убогим», – підсумував єпископ Скомаровський.

 

Також ми порозмовляли з самими «людьми брата Себастьяна». Щасливі, як діти, гомінливі, вони розповідали, перебиваючи один одного, в першу чергу про самого брата Себастьяна. Їхні подяки, гарні слова були спрямовані до нього – брата Милосердя. Щодо своїх молитов, які будуть заносити до Матері Божої Бердичівської, то ці люди, як і ми з вами – просили про мир в Україні. Такі справи милосердя в нашій Церкві…

Підготувала: Ірина Островська

КМЦ

wsi 4
bez 1

bez 4

boroda

ludy brata 2

 

ludy brata 3

За матеріалами: КМЦ

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

memorial


  
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino