Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Облатська молодь всього світу переживає зустріч у Вроцлаві E-mail
Субота, 23 липня 2016 17:53

20160722105307_IMG_4263

Зустрітись зі своїми ровесниками, аби пережити тиждень разом із святим Євгеном де Мазенодом та облатами, а також святими польської землі, які є прикладом для наслідування, приїхала до Вроцлава молодь з цілого світу. Саме тут відчувається вселенськість Церкви. Українці, росіяни, білоруси, туркмени, американці та канадці, французи та німці, китайці та японці, представники африканського континенту та ін. Всі вони подолали непростий шлях, аби брати участь у Світовому Дні Молоді. Загалом до облатської парафії Пресвятої Діви Марії Цариці миру (яке бажане це слово для нашого народу) прибуло 1400 паломників з 24 країн.

 


 

20160720 181338

IMG 3516

У Вроцлаві облати мають найбільший храм, тож це було найбільш зручніше місце для проведення зустрічі такого масштабу. Це місто, що знаходиться на південному заході Польщі. І вважається улюбленим місцем представників культури, науки, світу бізнесу. Тут історія зустрічається з сучасністю. Пересвідчитись у цьому можна буде протягом цих днів, коли більше пізнаватимемо місто. Жодна велика справа не відбувається без допомоги людей доброї волі – волонтерів. Більшість із них - це молодь з вроцлавських парафій, які, почувши оголошення, виявили бажання зустрічати паломників СДМ, їх нараховується майже 50. Крім польської молоді є французи, італійці, бельгійці. Гаслом зустрічі облатської молоді стали слова: «Святий Євген з молоддю». Кожен день має свій мотив і насичену програму. Однак кожного дня нам товаришуватиме святий Євген де Мазенод – засновник Згромадження Облатів Місіонерів Марії Непорочної. Побачимо, наскільки його життя подібне до нашого, що переживав  щодень, як відповідав на життєві виклики.

20160720 172958


Офіційне відкриття СДМ ОМІ відбулося о 19.00, в середу, в Hala Orbita. Привітав присутніх провінціал Польської провінції Місіонерів Облатів о. Антоні Бохм ОМІ, були представлені групи молоді. Найбільш численні групи паломників були з Канади, Італії, Південної Африки. Наша українська група нараховує 46 осіб на чолі з о. Аркадієм Ціхлею, о. Аркадієм Охляком, о. Давідом Омєцінським. Молодь зібралась із різних міст України: Київ, Обухів, Вінниця, Тиврів, Гнівань, Бар, Шаргород, Полтава, Львів. При реєстрації кожен отримав спеціальний набір паломника. А наша українська група має свою родзинку - жовту футболку з синім написом "Україна" та капелюх в аналогічних кольорах. Після привітання Театр А представив своє бачення деяких сцен з Одкровення св. Йоана. Завдяки різноманітним та сучасним технологіям було цікаво передано найвідоміші уривки з апокаліптичної книги. Коментарів тут мало, це потрібно було бачити. Справляло враження все: декорації, костюми, світло, музика, відеосупровід, спеціальна техніка, що створювала дим.

20160720 19283220160720 215030IMG 3520IMG 349620160720 192329

Четвер на СДМ ОМІ у Вроцлаві проходив під гаслом «Покликання». Молодь роздумувала над різними шляхами, якими Бог веде людину. Придивлялася до свого духовного життя. Натомість ввечері всі запрошені на Фестиваль народів.

Ранкова молитва заохочувала до роздумів над уривком з книги Єремії про покликання (Єр 1, 4-10). Бог кличе пророка йти за Ним. Це покликання дуже особисте, сильне і конкретне. І пророк не може зробити нічого іншого, як тільки відповісти на це покликання. Хоч пророк відчуває себе негідним йти цією дорогою, однак довіряється Божій любові та вирішує йти. Бог прагне покликати і тебе, аби ти йшов Його стежками. Яка Твоя відповідь?  
Після ранкової молитви молодь слухала катехезу. Її виголосив о. Руїс Алонсо Ігнасіо ОМІ з Риму. Генеральний радний для Європи розповів про те, як святий Євген розвивав своє місійне покликання у Згромадженні, яке зароджувалось. Отець Руїс розповідав про власний досвід, коли для нього став прекрасним прикладом священика один з облатів, а також досвід спілкування з молоддю, яка своєю поведінкою та поставою надихали священика, євангелізувала його. 
20160721 08582820160721 090714

Проповідник підкреслив, що для святого Євгена було звичною справою присвячувати свій час молоді, ділити з ними їх радощі та труднощі, допомагати нести тягарі. «Для них він був батьком, біля якого вони прагнули щодня ставати кращими і зростати у чеснотах, щоби творити нове суспільство... Святий Євген глибоко вірив, що саме вони своїм прикладом перемінять суспільство, в якому живуть» - зазначив проповідник. 
Другим пунктом на який отець Руїс звернув увагу є поняття християнського життя. Ключем для плідного християнського життя є Слово Боже. «Жити Євангелією і прагнути того, щоб вона нас оживляла... читаючи Євангеліє ми вчимося дивитись на світ очима Христа», - підкреслив облат. 
20160721 092731

20160721094431 IMG 3690

Але як жити Євангелією, якщо її ніхто не проголошує? Тому святий Євген велику увагу приділяв тому, аби молодь читала Слово Боже, роздумувала над ним, проголошувала у своєму середовищі. Прикладом проповідника є апостол Павло. Від нього потрібно вчитися проповідництва. Важливо, аби говорити не лише слова, а й свідчити власним прикладом життя. Жити Словом і його розуміти допомагає молитва, особливо перебування перед Пресвятими Дарами. «Час молитви перед Пресвятими Дарами був і є духовним інтернетом, щоб увійти у єдність з цілою облатською родиною і, насамперед, з Ісусом». 
Як я дбаю про те, аби ще глибше пізнавати Євангеліє? Як часто читаю і роздумую над Словом Божим? Чи живу цим Словом?  Якою є моя молитва? Чи проголошую Євангеліє убогим? 
Черговий пункт роздумів – святі. Як стати святим? Від моменту хрещення в нас живе Пресвята Трійця, яка допомагає нам зростати у вірі, надії та любові. Бог перемінює нас, аби ми стали святими, так як Він святий. Святість є даром, який вимагає прийняття і співпраці зі сторони людини. У цьому допомагатиме нам часте прийняття таїнств, бо вони є для нас «їжею, якої потребуємо аби йти дорогою до святості». Святий Євген товаришував багатьом в дорозі до святості. «Він навчився як бути святим, товаришуючи іншим на цій дорозі і дозволяв, аби молодь і облати товаришували йому», - підкреслив отець Руїс. 
20160721100343 IMG 369720160721112946 IMG 3760

Часто постає питання: як бути святим? Дуже «просто»: шукати і виконувати Божу волю, жити згідно свого покликання. Це вимагає великих зусиль від нас. Чого Бог хоче від мене тут і тепер? Часто у розпізнанні цього нам можуть допомагати священики, духовні керівники. Святий Євген запрошує нас до того, щоб ми не боялися бути святими. «В Ім’я Боже, будьте святі!». 
Як часто я приймаю таїнства? Чи живу ними? Чи прагну зростати у святості, що роблю для цього? Чого боюся, коли думаю про розпізнання свого покликання? Чи використовую засоби, які дає мені Церква для розпізнання покликання?
20160721125519 IMG 3826

20160721135315 IMG 390520160721130323 IMG 3845

Отець Руїс говорив про життя таїнствами. Реалізацією цих слів став наступний пункт програми – Свята Меса. Її очолив отець Вінцент Грубер ОМІ – провінціал з Франції. Свята Меса звершувалась у намірах покликань, а у проповіді, яка була досить короткою, облат коротко розповів свідчення про свою дорогу покликання. І заохотив, аби ми мали відкриті очі і вуха, аби чути Божий голос і розпізнавати знаки, бо кожен є покликаний бути апостолом милосердя. 
Після Євхаристії молодь вирушила на обід. У черзі за їжею, італійці співали пісень, скандували різні вигуки. Хтось робив селфі на пам’ять про зустріч. А наша група мала двох іменинників – Іра Братюк і семінарист Вадим Дорош. Вітаємо їх, огортаємо молитвою та бажаємо потрібних благодатей, аби були апостолами милосердя. 

 

Хрест Христа - це символ любові, ніжного милосердя та повноти життя. Через призму цих слів молодь на СДМ ОМІ намагалась споглядати хрест. У цьому їй товаришував Генерал Згромадження місіонерів облатів о. Луїс Логан ОМІ.
У п`ятницю молодь вдивлялася у хрест Христа, через який прийшло спасіння для кожного з нас. Цей хрест, на перший погляд, виражає біль, страждання... хрест, який для інших є знаком згіршення і глупоти, для нас є силою і мудрістю Бога. Коли на нього дивимось, насамперед є виразом любові Бога, Його шаленої любові до кожного з нас, шаленої любові до Тебе і до мене. Зустріч святого Євгена з Христом розіп’ятим, у Велику П’ятницю цілковито змінила його життя. Це була зустріч любові з Любов’ю... сьогодні кожен тут може пережити свою Велику П’ятницю... не бійся... відкрийся на Нього.
На завершення молитви був зроблений один прекрасний жест, який допоміг досвідчити, що зібрані є родиною у Христі. Вздовж храму були розтягнуті стрічки п’яти кольорів (символи 5 континентів), кожен тримався за одну зі стрічок як вираз однієї спільноти, в центрі якої знаходиться хрест Христа.
Катехезу про «Досвід хреста в житті св. Євгена» виголосив Генерал отець Луїс Логан ОМІ. На початку отець Луїс попросив, аби молодь запам’ятала три основних фрази: хрест це любов Бога, що оберігає, це повнота життя, ніжність милосердя. Мені отець Луїс нагадав Папу Франциска. Він надзвичайно простий, привітний та спонтанний, і у цьому всьому він поводиться природньо. Відчувається, що отець говорить з переконанням, бо сам щось досвідчив, і ділиться пережитим з іншими. Був момент, коли завершилась Меса, то отцю генералу подякували за його присутність і сказали: Ви – прекрасний! А він у відповідь лише посміхнувся і сказав: «Ісус» та показав рукою на Дарохранительницю.   
Говорячи про хрест отець Луїс спирався на пережиття святого Євгена у Велику П’ятницю, коли він усвідомив свою гріховність і засмутився, однак потім відчув нестримну радість і зрозумів, що віднайшов Бога.
У цей момент він усвідомив, що його життя до цього не малу сенсу, наскільки він марнував благодаті, яким пустим було його життя в світлі Божого милосердя. Божа любов огорнула його до глибини душі й тіла. Хрест пробуджує жаль за наші гріхи. Цей жаль є даром від Бога, не упокорює нас, але робить нас насправді покірними і наповнює нас надією. 20160722104131 IMG 4256
Хрест приносить радість, дає відчути себе любленим Богом. Досвід святого Євгена був досвідом милосердя, що об’явилось в хресті Ісуса: був любленим, спасенним і обдарованим почуттям радості. Цей досвід був глибоким наверненням, а також прагненням стати місіонером милосердя Спасителя. Це була зустріч з Живим Богом. «Мої молоді Друзі Облатів, хрест є доброю новиною для всіх християн», - підкреслив отець Луїс.
Хрест не є оздобою, він має стати нашою життєвою дорогою. Хрест формував життя св. Євгена, допомагаючи йому зростати в особистій святості. Колись він написав, що не є мучеником крові, бо його найбільшим прагненням не була смерть за віру. Вважався мучеником любові через своє щедре серце і любов до Ісуса, Церкви і убогих.
Ми зустрілися з Божим милосердям у Хресті Ісуса. Тому віддаймо самих себе, стаючи як святий Євген, місіонерами милосердя для інших, проголошуючи, насамперед через наше життя, Добру Новину про спасіння всім людям.
Після обіду відбулась Хресна дорога околицями. Темою для роздумів та молитви став приклад життя і мученицької смерті блаженного отця Йосифа Цебулі ОМІ (1902, Мальн, Польща – 1941, Матхаузен, сучасна Австрія). Він пішов за Ісусом радикально і дослівно. Таким чином реалізував у повноті своє покликання, бо через руки Богородиці склав себе Богові у жертву. Перед Хресною дорогою молодь з Ілгави підготувала інсценізацію, аби познайомити учасників СДМ ОМІ з життям блаженного.
У молодості о. Йосиф був хворобливим і слабким. Прийшов до Згромадження облатів і працював, між іншим, як вихователь в семінарії. У лютому 1941 року гітлерівські окупанти суворо заборонили отцю Йосифу звершувати священицьке служіння. На щодень облат виконував роботу, як звичайний працівник, а вночі таємно звершував Євхаристію, ніс потіху вмираючим, вінчав і охрещував новонароджених. У лютому 1941 окупанти йому суворо заборонили будь-яке служіння. Через те, що священик не послухався і поніс Причастя до Вимисловіц був заарештований і врешті-решт вивезений до концтабору.
Під час роздумів над стояннями Хресної дороги молодь просила за заступництвом блаженного мученика про вміння бути відповідальними, шанувати кожну людину, переживати радості і смутки з Марією, молитися за найбідніших, не соромитись доброти, делікатності, життя Євхаристією, вмирати, щоби принести плід. Заповітом для молоді прозвучали слова блаженного: «Час зараз – ненормальний і поганий, але будь-яких умовах треба працювати над собою і прямувати до святості».
Після Євхаристії була молитва прославлення, яку провели Niniva band на чолі з о. Блажеєм Мєльчарек ОМІ. Після цього було виставлення Пресвятих Дарів і молитва, завдяки ній ми відчули себе однією великою родиною.
Вінцем дня стала Євхаристія. Вражаючою була проповідь отця Луїса Логана ОМІ. НА початку отець Луїс підкреслив, що ми часто маємо викривлений образ Бога. Ми бачимо Бога, Який карає. Хоча насправді Він любить нас і хоче нас зцілити, нам допомогти. І з цієї перспективи «ми – тут, щоб святкувати любов... Ісус відкриває серце для любові...».
Саме ця Любов перемагає світ, перемагає зло, саме вона є універсальним рішенням всіх проблем, не гроші, не влада, не сила. Ісус нас заохочує до такої любові. Але цю любов треба відкрита. Так, як це зробили св. Йоан, св. Петро, св. Євген, св. Тереза від Дитятка Ісус. Свята Тереза вказала: «Моїм покликанням є любов».
На завершення сам Ісус через отця Луїса звернувся до кожного з нас: «Цей світ – чудовий. Любіть його, просто любіть... чистою любов’ю».
З цими слова молодь розійшлась по своїх домівках на ночівлю. 
Аліна Петраускайте

За матеріалами: КМЦ

 

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

muzeum 180x170
  
zaproszenia
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino