Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Єпископ Ян Пурвінський відзначив ювілей консекрації (ФОТО) E-mail
Субота, 05 березня 2016 17:20

IMG 64864 березня 2016-го у кафедральному храмі Святої Софії в Житомирі відбулася урочиста Свята Меса з нагоди 55-ліття священицьких та 25-ліття єпископських свячень єпископа Яна Пурвінського.

 


 

На Месі були присутні сотні людей, вони заповнили храм так щільно, що не було змоги пройти між людьми. Варто нагадати, що це був будній день. На Месі були присутні десятки священиків, а також усі єпископи України. Гостями на урочистій Святій Месі були єпископи Римсько-Католицької Церкви в Україні: Броніслав Бернацький, Леон Дубравський, Станіслав Широкорадюк, Віталій Скомаровський, Леон Малий, Яцек Пиль, Маркіян Бучек та ординарій Київсько-Житомирської дієцезії архієпископ Петро Мальчук. Окрім того були присутні єпископи з закордонних дієцезій: з Білорусі приїхали архієпископ Тадеуш Кондрусєвіч, митрополит Мінський та Могільовський, співконсекратор ювіляра і єпископ Антоні Дзємянка з Пінська; єпископ Едвард Павловскі з Латвії. Окремі місця були виділені для представників православних церков: УПЦ КП Ізяслава, єпископа Житомирського та Овруцького, та єпископа Володимира з УАПЦ. Також засвідчити свою повагу прийшли  пастори євангельських церков, представники влади та польського консульства у Житомирі.

Після того, як колона священиків увійшла до храму, розпочалася Свята Меса. Архієпископ Петро Мальчук у своїй проповіді наголосив на великій ролі, яку зіграв ювіляр у розвитку Римо-Католицької Церкви в Україні. Єпископа Яна архієпископ порівняв з відомим пророком Іоною, який проповідував у грішному місті Ніневія і, не дивлячись на труднощі, ніс слово Боже. Так само і єпископ у складні для Церкви радянські часи, будучи ще молодим священиком, не боявся голосно звіщати Істину, ризикуючи свободою і навіть життям.

Але, напевно, найбільш світлим моментом цього святкування було привітання від парафіян, які урочисто принесли Дари, серед яких був перший том проповідей єпископа Яна Пурвінського, до вівтаря і теплими словами засвідчили єпископу свою любов та пошану. Вражали радісні та усміхнені обличчя людей різного віку. Когось єпископ вінчав, когось хрестив, когось сповідав... Відчувалося, що всі вони прийшли до справді близької їм людини. Одразу після Причастя на увесь храм залунав подячний гімн "TE DEUM".

Після Меси гості, єпископи, священики, представники громад мали змогу виступити і особисто привітати шанованого ювіляра зі святом.

Завершилися урочистості святковою агапою, під час якої єпископ Ян підписував книжку зі своїми проповідями усім бажаючим.

IMG 6092

IMG 6074

IMG 6463

IMG 6452

IMG 6434

IMG 6135

IMG 6466

IMG 6106

IMG 6056

IMG 6190

IMG 6116

Джерело: КМЦ

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

muzeum 180x170
  
zaproszenia
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino