Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Святкування 200-річчя нашого Згромадження в Обухові E-mail
П'ятниця, 29 січня 2016 08:59

13

Не кожному дається святкувати 200 років. Серед чернечих орденів також. Згромадження Місіонерів Облатів Марії Непорочної отримало такий привілей.

 

25 січня 1816 року святий Євген де Мазенод, який пізніше став єпископом Марселя заклав фундамент нової чернечої родини в Екс-ан-Провансі (Франція). У всьому світі Облати святкують своє 200-річчя, також і в Україні.

Святкування розпочалося саме в каплиці Католицького медіа-центру і Телебачення Віковічного Слова (EWTN) о 15.00. Настоятель Місіонерів Облатів в Україні та Росії, отець Павло Вишковський очолював Святу Месу, яку транслювали наживо через телебачення. Під час проповіді присутні в каплиці і телеглядачі разом з о. Павлом проходили всю історію Згромадження і зосередилися на великій любові святого Євгена і перших Облатів, які жертвували  своє здоров’я, добробут і життя, засновуючи чернече згромадження, невдовзі після Французької революції, під час якої загинули тисячі священиків.

 

Увечері того  ж дня, 25 січня, Облати з усіх куточків України та Росії, зібрані в центральному домі в Обухові разом святкували свій 200-й день народження. О 18.00 годині розпочалась Свята Меса, яку очолив єпископ Радослав Змітрович ОМІ, проповідь виголосив отець Вишковський ОМІ.

Пізніше була святкова вечеря, під час якої Облати обмінювалися різдвяними облатками. До речі, можна нагадати цікавий факт, що саме «облата» (oblata) - це є латинське слово, яким називають дари, принесені на вівтар для Євхаристійної жертви. Насправді, святий Євген де Мазенод і перші його сподвижники хотіли принести своє життя в досконалу і непорочну жертву для спасіння світу, за прикладом Непорочної Діви Марії. Таким чином, різдвяний обмін облатками мав для Облатів глибоке значення їхнього спільного покликання.

Наступного дня, 26 січня, Облати роздумували про своє покликання за допомогою духовної конференції настоятеля Делегатури  отця Павла. У кінці цієї конференції був прочитаний декрет про призначення о. Павла настоятелем Делегатури Облатів в Україні і Росії на наступні 3 роки. У присутності своїх співбратів Облатів він публічно визнав віру, як цього вимагає від нових настоятелів канонічне право Церкви, та прочитав декрет призначення нових радних Делегатури: о. Аркадіуша Ціхлі, о. Віталія Подоляна та о. Павла Томиса.

Пізніше був час для молитви в тиші перед Пресвятими Дарами та Служба Божа, яку очолював єпископ Радослав і який говорив у проповіді про те, як бути місіонером згідно навчання Ісуса.

Однією з чеснот Облатів є бути «близько до людей, до яких ми є послані», як читається в Уставі згромадження. Тому Облати вирішили святкувати свій день народження разом з найбіднішими, згідно з харизмою згромадження: Облати є «місіонерами убогих». Вони поїхали в Київ, щоб розділити свою радість з людьми і роздавати гарячі страви потребуючим, в той час як на вулиці був сильний мороз. Так як це робить бр. Севастіан Янковський ОМІ щовівторка і щочетверга протягом року за допомогою інших Облатів. Вони також допомагали сестрам місіонеркам Божественної Любові.

Таким чином Облати споглядали Ісуса Христа в Євхаристії та в людях, до котрих вони є послані.

Сьогодні Церква має велику радість: серед нас, і після 200 років, досі Бог кличе людей, щоби принести себе Богові заради спасіння душ, во славу Бога і відповідаючи потребам Церкви.

Отець Дієго Саєз Мартін ОМІ

За матеріалами: КМЦ

01

07

1031

37

33


 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

muzeum 180x170
  
zaproszenia
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino