Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Облатська Молодь Європи слідами св. Євгена де Мазенода E-mail
Неділя, 30 серпня 2015 16:09

przy_grobie_w._Eugeniusza2Від 17 до 21 серпня у Екс-ан-Провансі відбулася зустріч облатської молоді Європи, метою якої було ще більше пізнання духовної спадщини св. Євгена де Мазенода. У  цій зустрічі брала участь молодь із Італії, Іспанії, Франції, Ірландії, Німеччини, Польщі та України. Представниками молоді із України стали фіналісти конкурсу про знання життя і діяльності св. Євгена, організованого із нагоди 25-річчя Облатів в Україні та 200-річчя заснування Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Фіналістами були Шматіна Наталія із Києва, Гринчук Олександр- студент із Києва і Домотенко Борислав із Обухова. А ось враження самої молоді:

 


 Наталія: Перш за все хочу подякувати всім Облатам за таку можливість взяти участь в конкурсі, а  також за можливість відправитися в дуже цікаву, різносторонню і духовну подорож. Як будь яка подорож, подорож і час перебування в Екс – ан – Провансі мала свої плюси і мінуси. 

ladami_Eugeniusza_w_AixДо позитивного можна віднести:

  1. Можливість побачити на власні очі місця, які ти міг лише уявляти, читаючи книжку про св. Євгена де Мазенода, відчути Його дух і присутність в цих місцях. Дізнатися деякі моменти із життя Євгена де Мазенода, які не були описані в книжці. Побачити приклад наслідування Євгена де Мазенода, спілкуючись з отцями – облатами, яких ми зустрічали протягом всієї подорожі.
  2. Можливість переживати цей час в спільноті облатської молоді. Бути чимось єдиним, не зважаючи на культурні особливості і мовні бар’єри.
  3. Можливість дізнатися про особливості існування спільнот облатської молоді в різних країнах, що дає можливість порівняти з тим, що ти маєш в своїй спільноті, перейняти досвід і відмітити щось для себе.
  4. Можливість мати спільну Євхаристію і час для молитви.
  5. До позитивного можна віднести також повністю розписаний день і наявність детального плану.

Оскільки я маю вже досвід подібних зустрічей (дні молоді в Кодні, паломництво в Польщі, зустріч з Папою в Іспанії) і зазвичай організаційна програма подібна, то на мою думку були деякі моменти, які можна було врахувати при підготовці наступних подібних зустрічей.

Олександр: Уперше я побував на подібній зустрічі, де була присутня молодь з різних країн світу. Спочатку було трохи незвично, адже кожен відрізнявся своєю мовою, звичаями, традиціями. Проте було також і те, що нас об’єднувало. Це наша віра. Але також не можна не згадати про ще одну особу, без якої ця зустріч була б неможливою. Це святий Євген де Мазенод. Натхнені його життям і діяльністю (не бракувало екскурсій по місцях, де жив і працював цей святий – велика подяка місцевим облатам, які допомагали нам пізнавати історію життя св. Євгена) ми намагалися творити одну спільноту, як того він вимагав від своїх послідовників. Не є це так легко зробити, і спільнота не будується за 4 дні, але сповнені досвіду, який ми отримали, а також запалу св. Євгена, хочемо нести це бажання до нашої країни, наших місцевих спільнот, наших домівок.

Борислав: Насамперед для мене після поїздки до Ексу стало очевидним, що всі ми разом творимо Церкву.

Наша триденна зустріч поділялась на три частини:

1. Дитинство св.Євгена;

2. Місія проповідника Провансу;

3. Євген де Мазенод - Єпископ Марселя.

Naboestwo_krzya_w_wirydauЦя ідея спільного пережиття подій двохсотрічної давності надзвичайно сподобалась, так як ми мали змогу ступати тими самими шляхами, що і наш святий. Зустріч обіцяла бути корисною від самого початку, коли нас з порогу тепло привітали всі учасники з інших країн, що приїхали раніше. День справді був розписаний погодинно і вільного для нудьги часу не було абсолютно. Вже з першої екскурсії по місцям, де народився, був охрещений, ріс та вів душпастирську працю св. Євген ми почали свої роздуми над тим, що є для нас спільнота і хто ми для світу. Досить цікавим був "експеримент", до якого нас залучили організатори: всі ми були поділені на невеличкі групки, та всі мали один маленький нюанс, - мова спілкування англійська, але більшість володіла нею не надто добре. Тож ми отримали наш інвентар: ножиці, папір, скотч і ми мали представити свій проект Церкви ( вся суть полягала у тому, як ми його зможемо представити, як домовитись між собою). Були й маленькі незручності, наприклад Служби, що відбувались в Місійній Церкві проходили не на інтернаціональній англійській, а мові кожної країни, представники якої були присутні на зустрічі. Таким чином ми відчували ніби зустрічі облатської молоді намагаються додати певної екзотичності. На Месі також ми дійшли до того, що абсолютно всі різні, хоч і тримаємось однієї віри, це стосується і традицій і їх відсутності. Третього дня ми мали маленьку подорож в напрямку Екс-Марсель до Stella Maris і з цієї поїздки залишився більше ніж просто задоволений, та й не просто так - відправити Євхаристію на останках Святого Засновника облатів для нас дещо- таки значить - це був найзворушливіший момент, підсумування триденних медитацій. Загалом це надзвичайно цінний досвід - поспілкуватись з облатською молоддю з Італії, Іспанії, Німеччини, Франції, Ірландії, Польщі, обдумати що вони самі вкладають у цей світ, які мають програми, проекти, ідеї, мету. Приємно згадувати ці дні, проведені в монастирі, де все почалось. Теплі привітання і прощавання.

DSCF1661

DSCF1683

Katedra_w_Marsylii

na_przerwie

oblaci_z_Europy

Poranna_kawa_w_Paryu_zaraz_po_przylocie

przy_grobie_w._Eugeniusza

Przy_katedrze_w_Marsylii

wiea_kadedry_w_Marsylii

wiryda_klasztoru_w_Aix

w_dzielnicy_ubogich_w_Marsylii


 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

muzeum 180x170
  
zaproszenia
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino