Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
21 травня- св. Євгена де Мазенода E-mail
Четвер, 21 травня 2015 14:18

eug121 травня, Римсько-Католицька Церква відзначає спомин св. Євгена де Мазенода, засновника Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії, які працюють в Україні, а також і в Католицькому Медіа-Центрі та Телебаченні Віковічного Слова.

 


 

Євген де Мазенод жив у 19 століттіФранції. Євген не був святим від народження. Задумуючись, однак над своїм життям він відкриє, що Бог був присутній у ньому дієвим чином від самого початку: «Важко навіть повірити - як окрім мого характеру - моє серце є вразливим. Для мене було чимось нормальним віддати вбогим свою їжу, щоб заспокоїти їх голод - навіть тоді, коли я сам був голодним. Я носив дрова тим, які страждали від холоду, і не мали грошей на опалення. Якогось дня я позбувся навіть свого вбрання, щоб прикрити ним убогого. Я чинив тисячі подібних речей. Коли я когось образив, навіть когось зі слуг, я не мав спокою, доки не виправив своєї помилки. Моє серце не змінилось з віком».

За свого життя блаженний був суперечливою постаттю, нерідко оточений політичними суперечками та інтригами. Бувало, й сам викликав скандал з усією поривчастістю і силою південного темпераменту. Необхідно було, щоб пройшло ціле століття від моменту його відходу з арени громадського життя, на якій діяв кілька десятків років, щоб стало можливо ясно побачити його справжню велич і святість, праведність і мудрість у Святому Духові, щоб однозначно визначити його життя, поставивши його за приклад перед очима віруючих, що шукають євангельську дорогу в нашому важкому сьогоденні.

Цей святий є прикладом людини, яка пізнала ким є Бог! Для Євгена, так як і для св. Йоана Апостола, Бог є любов'ю! Дивлячись коротко на дорогу, якою Бог, сама любов, ступав, щоб увійти помалу, з кожним днем щораз більш радикально в життя Євгена. Щоб заволодіти його серцем і розпалити його.

Бог обдарував Євгена вразливою душею й люблячим і відданим серцем. Скільки себе він пам'ятав, відчував у серці надзвичайний потяг до Бога, який огортав усе його життя. Євген казав: «Бог вклав у мене щось майже на кшталт інстинкту любові до Нього. Мій розум не був ще розвинутим, а я вже любив тривати у його присутності, підносити до Нього слабкі руки і слухати в тиші Його слова».

Євген народився в аристократичній родині, тому під час Французької революції змушений був емігрувати до Італії. Він був там далеко від батьків, у чужій країні, змушений розмовляти і навчатися чужою мовою. Бог був його єдиним приятелем. Навчився, що вистачить самого Бога, і добре зрозумів цей урок. У колегіумі Нобіліум встає «щоденно на годину раніше, ніж інші учні», щоб молитися на самоті у своїй кімнаті. У Венеції зустрічає Отця Бартолло Зінеллі який вчить його любити правдивою любов'ю, живою, здатною виражатися також і в зовнішніх знаках. Через це Євген не лише поглиблює свою віру, але визнає її з гордістю і готовий її боронити. Віра для нього стає дуже особистим досвідом взаємин з Богом.

І ось настає час особливої зустрічі Євгена зі Спасителем. Бог, який від давна ішов за ним безперервно, врешті здобув його і закохав у Себе. Євген був змушений дати відповідь. «Він мене терпів, він здавалося, не бачив тих страшних зневаг, якими я безперервно його ображав. Завжди сам відкривав переді мною своє закохане серце».... «Хочу жити лише для Тебе. Хочу кохати лише Тебе, а все інше в Тобі і через Тебе. Погорджую багатством, топчу звання. Ти є для мене всім. Мені вистачить одного Тебе!».

Це любов стає мотором життя Євгена і тому він буде робити все, щоб проявляти цю любов у щоденному житті. Він хоче робити все виключно для Бога, без будь-якого зосередження на собі чи на людській думці. Євген бажає «іти слідами Ісуса Христа» і бути співпрацівником Спасителя.

mazenodZAGALNA

Основна мета Згромадження, яке заснував святий Євген де Мазенод, це наслідування чеснот і прикладу нашого Спасителя Ісуса Христа.

Чи можливо сказати щось більше?.. Для Євгена усе полягало у цьому! Адже він перед своєю смертю 21 травня 1861 року сказав до облатів:  «Зберігайте між собою любов. Любов. А на зовні ревність про спасіння душ». Ці слова визнано за духовний заповіт, який говорить про все життя Євгена і про те, що бажав передати кожному членові згромадження. А все розпочалося від цієї історії любові, яку Євген розпочав з Icyсом ще з дитинства: «Хтось, хто не досвідчив у своєму житті, що означає бути коханим Ісусом Христом і скуштувати ціни Його крові, ніколи не буде спроможний досконало зрозуміти усього змісту покликання облатів»

Книгу з біографією святого Євгена де Мазенода "Вибрав убогих" (Г. Любіч, Г. Касолі, Ф. Чьярді) можна замовити та придбати у Католицькому Медіа-Центрі за тел. 044 5726986, або через е-мейл Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Вартість 30 грн+кошт пересилки

obkladynka wybraw ubogyh

За матеріалами: Католицький Медіа-Центр

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

muzeum 180x170
  
zaproszenia
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino