Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
"Побачити Ісуса у ближньому" E-mail
Понеділок, 15 липня 2013 11:12

IMG_0026«Я голодував, і ви дали мені їсти; мав спрагу, і ви мене напоїли…» (Мт. 25, 35).

«Caritas-spes» і Марійні сестри чудотворного медальйона організували в Києві групу волонтерів, яка опікується бідними і безхатченками. Щотижня вони годують щонайменше 200 осіб, а деяким навіть допомагають знайти притулок, роботу, лікування, одяг і піднятися на власні ноги.


Служіння ближньому… Чи помічаємо знедолених людей, коли йдемо вулицею? Чи проходимо повз? Чи дати такій людині гроші буде допомогою, чи лише зашкодить? Як можемо допомогти? Ці та інші питання з’ясовували волонтери, які виявили бажання служити безхатченкам.

Все почалося з ідеї створити волонтеріат, щоби підняти на належний рівень служіння бідним. У всіх парафіях Києва оголосили про курси для волонтерів, на яких розповідали як можемо ефективно надавати допомогу безхатченкам. Було також запропоновано бажаючим приєднатися до організацій, які вже тривалий час систематично і послідовно ведуть служіння бідним. Добровольцям запропонували спробувати служити волонтером протягом одного року для того, щоб побачити чи знайде себе у цьому служінні, але й для того, щоб усвідомити, що це служіння є відповідальним і дуже потрібним. Про це розповіли сестра Марта Мешко МС і брат Себастіян Янковскі ОМІ у студії Радіо Марія.

00020


  Щочетверга і щосуботи з 18.00 по 22.00 год. на вулиці Києва виїжджає «Виїзна кухня». Брат Себастіян Янковскі ОМІ з «Caritas-spes» розповідає, що має бл. 20 волонтерів, а для одного виїзду бере з собою три помічника. Є також волонтери, які у себе вдома варять суп, готують кашу і печуть булочки.

Кожен виїзд розпочинається молитвою «Отче, наш», «Радуйся, Маріє», «Слава Отцю» у  центрі бл. Йоана Павла ІІ, потім група збирає їжу і їдуть на місця, де вже на них чекають безхатченки. Брат Себастіян зустрівся не раз з великою повагою і захопленням людей, які спостерігали за роздачею їжі. Наприклад, у районі Вокзальної один чоловік, який працює таксистом, як тільки бачить, що під’їжджає «Виїзна кухня» звільняє для неї своє місце паркування. «Ваша справа важливіша!», - каже він. Це такі прості речі, але навіть це місце є приготовленим.

На місці роздачі їжі інколи люди підходять і цікавляться «А чому ви це робите?». Справжньою несподіванкою було те, що безпритульні самі запропонували «Давайте будемо молитися!». Брат Себастіян побачив, що це було справді щире бажання. Вони в особливий спосіб переживають молитву за волонтерів, за усіх доброчинців, за жертводавців, а також за голодних людей, які шукають їжу у смітнику. Навіть самі моляться у намірах своїх ближніх.

Брат Себастіян також розповів, що одного разу на пункт роздачі їжі прийшло більше людей і харчів усім не вистачило. Тоді підійшов один чоловік і пожертвував 200 грн. Таким чином, брат зміг докупити продуктів і цього дня вдалось нагодувати усіх.

IMG_0012

«Цей бутерброд є лише засобом, щоб з людиною налагодити контакт, - розповідає сестра Марта Мешко, – щоб з’ясувати причини, чому вона опинилася на вулиці. Але це також передбачає працю з кожним особисто. Наприклад, минулої зими ми зустріли бездомного на ім’я Олег. Це людина з двома вищими освітами. Але через конфлікт у сім’ї, він покинув свою домівку.  Ми досить довго провідували його в лікарні. У нього були проблеми з ногами, вони не заживали. Коли йому стало краще, його виписали з лікарні. Тоді він знову опустився, почав пити і ситуація стала ще гіршою. Через певний час ми його зустріли в лікарні, де його готували до ампутації обох ніг. Після ампутації він пригадав, що він католик і виявив бажання посповідатися, а потім попросив пробачення у своєї дружини і дітей, яких ми знайшли в Одеській обл. Це були останні хвилини його життя, він усвідомлював це і його пробачили».

«Була така історія молодого чоловіка, - продовжує сестра, - який зміг піднятися на свої власні ноги. Ми йому допомогли зробити операцію на тазо-стегнових суглобах, замінити їх. Знайшли хірурга, який виконав операцію безкоштовно, ми заплатили тільки за суглоби. Після того ми його влаштували в державний притулок в Ясногородці, там він показав, що він може працювати і йому знайшли роботу, пізніше він збудував собі маленьку хатинку, одружився. Зміг піднятися».

Таких історій можна описати безліч, але питання зараз не у тому як такі люди піднімаються, чи чому падають, а питання у тому як ми можемо їм допомогти.

Якщо вам не байдужа доля безхатченків, якщо ви хочете спробувати служити волонтером і побачити в таких людях Ісуса, якщо можете пожертвувати кошти, продукти, одяг, телефонуйте:

097 486 90 80 - сестра Марта Мешко,

050 381-89-54; 096 362-06-41 -  бр. Себастіян Янковскі ОМІ.

Допоможемо вбогим вижити!

За матеріалами: Католицький Медіа-Центр

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

muzeum 180x170
  
zaproszenia
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino