Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Відійшов до Господа о. Едвард Смалець ОМІ E-mail
Четвер, 21 лютого 2013 09:16

smalec21 лютого 2013 р. у Катовіцах в Польщі помер відданий служінню Богу та людям облат, який довгі роки працював в Україні- о. Едвард Смалець ОМІ.

 

о. Едвард народився 3 жовтня 1920 р. в Тарнові (Польща). Перед вибухом II світової війни закінчив торгівельну школу і розпочав роботу в магазині в Тарнові. Коли вибухла війна, вступив до Армії. Діяв в підпіллі. Заарештований разом з татом і дядьком, які потім загинули в таборі, був засланий на важкі роботи при будуванні стрільбищ, що служили для експериментів з новою зброєю. Як згадував, в цьому страшному часі, коли били, щоб вбити і знущались над людиною, єдиним порятунком була молитва.

Декілька років після закінчення війни вступив до Згромадження Місіонерів Облатів НМ. Його прагненням була місійна праця. Однак, оскільки було важко отримати закордонний паспорт, його бажання мусило "трохи" почекати. Працював в різних монастирях облатських в Польщі і на різних посадах. Був вікарієм, економом, місіонером, а протягом 22 років капеланом глухонімих осіб і лікарень в Люблінці.

Коли розпався Радянський Союз, врешті наступив час виїзду на місії. O. Едвард, попри свій уже похилий вік, вирушив до Гніваня на Вінниччині. Це був перший облатський дім на Сході. Восени Провінціал попросив о. Едварда про допомогу у гніванській парафії. Як розповідав о. Едвард: я "взяв шапку і поїхав". Протягом трьох років служив в Гнівані, де його пізнали як прекрасну людину, сповнену гумором і радістю. 1 червня 1994 р. переїхав до нового місця - Чернігова, щоб допомогти в організації нового облатського дому, де служив до 2006 року.

Останні роки свого життя провів в облатському домі в Катовіцах.

Вічне спочивання даруй йому Господи, а світло віковічне нехай йому світить.

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

muzeum 180x170
  
zaproszenia
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino