Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
В Одесі висвячено єпископа-помічника Яцека Пиля ОМІ E-mail
Неділя, 06 січня 2013 14:50

swiaczenia-epyskopa-jaceka-pyla_084У суботу, 5 січня, відбулася визначна подія в житті Римсько‑Католицької Церкви в Україні, а особливо Одесько‑Сімферопольської дієцезії, бо в цей день був висвячений єпископ‑помічник цієї дієцезії – Яцек Пиль зі Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії.

 

Рукоположення у єпископи мало місце в Одеській катедрі Успіння Пресвятої Богородиці. Головним консекратором єпископа був ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії єпископ Броніслав Бернацький, який очолив Святу Месу, а співконсекраторами були: Апостольський swiaczenia-epyskopa-jaceka-pyla_065Нунцій в Україні – архієпископ Томас Е. Галліксон та митрополит Львівський – архієпископ Мечислав Мокшицький. В урочистості також узяли участь католицькі єпископи з України та з-за кордону, провінціал Польської Провінції Місіонерів Облатів Непорочної Марії о. Ришард Шмидкі, близько 100 священиків, численні богопосвячені особи, рідні єпископа Яцека, місцеві віряни та ті, що приїхали з різних парафій України, де служив нововисвячений єпископ.

 

Після Євангелія було представлено кандидата у єпископи та зачитано Папську буллу, якою Святіший Отець призначив нового Владику. Потому всі зібрані заспівали гімн до Святого Духа, просячи Його про необхідні дари для кандидата у єпископи.

swiaczenia-epyskopa-jaceka-pyla_070Далі єпископ Станіслав Широкорадюк у своїй проповіді нагадав про основні вимоги щодо обов'язків єпископського служіння. Владика Станіслав підкреслив, що "без Божої освячующої благодаті вірно виконати ці вимоги неможливо".

"Дорогий наш о. Яцек,- продовжував Владика у проповіді,- знаючи Твій місійний дух, котрий привів Тебе на наші землі, ми віримо, що Ти будеш чуйним пастирем, зможеш вірно проповідувати Євангелію, і не сумніваємось у Твоїй вірності Святішому Отцю. Ми надіємось, що Ти будеш захищати католицьку віру і добрі звичаї на наших землях, зрошених кров’ю святих пастирів і мучеників".

"Бажаю Тобі міцної віри в правди Божі і проголошення їх у натхненні Духа Святого. Нехай згідно сердечної молитви Спасителя на Таємній Вечері і в Ім’я Ісуса Христа Бог Отець освятить Тебе в правді!" - побажав новому єпископу на завершення проповіді владика Станіслав.

Відразу ж після проповіді всі заспівали "Літанію до всіх святих", просячи їхнього заступництва перед Богом за єпископа Яцека. Тоді настав час найважливішого моменту в обряді рукоположення, а саме: покладення рук на голову кандидата та консекраційна молитва, яку прочитали єпископи. Після цього нововисвячений єпископ отримав єпископський перстень, митру та посох, які є зовнішніми атрибутами його пастирської влади.

На закінчення Меси зі словами привітання до єпископа Яцека та особливої подяки Святішому Отцеві звернулись Апостольський Нунцій – архієпископ Т. Е. Галліксон, Голова Конференції Єпископів в Україні – архієпископ Мечислав Мокшицький та ординарій місцевої дієцезії – єпископ Броніслав Бернацький. Єпископ Яцек Пиль подякував Богу за отриманий дар єпископства, Святішому Отцеві – за довіру, а також висловив вдячність єпископам, своїм рідним, співбратам облатам, усім, яких Бог поставив на дорозі його життя, та присутнім на урочистості.

Дякуймо Богу, що в цей Рік Віри Він дає нашій Церкві в Україні нового пастиря, та просімо, щоб Господь підтримував його своєю благодаттю в ревному служінні Христовій Церкві.

swiaczenia-epyskopa-jaceka-pyla_077

swiaczenia-epyskopa-jaceka-pyla_082

swiaczenia-epyskopa-jaceka-pyla_090swiaczenia-epyskopa-jaceka-pyla_102

swiaczenia-epyskopa-jaceka-pyla_047

ФОТОРЕПОРТАЖ

Католицький Медіа-Центр

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

muzeum 180x170
  
zaproszenia
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino