Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
У Львові відкрилась виставка колекції о. Альфонса Жезнічка ОМІ E-mail
Вівторок, 30 жовтня 2012 07:21

-3_rQqTBmJw23 жовтня 2012 р., у Львові у рамках транскордонної співпраці між шамотульським Музеєм-замком Гурків та Львівським музеєм історії релігії вперше відкрилась виставка картин польського еміграційного живопису.

EpMVjs6wcTcУ колекції члена згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії, ОМІ, заслуженого діяча польської культури, кавалера ордена Леопольда II, поляка, отця Альфонса Жезнічка представлені твори польських професійних художників, які змушені були працювати за межами своєї батьківщини

На виставці було презентовано колекцію Альфонса Жезнічка, до якої увійшли картини польських митців, що творили після Другої світової війни, головним чином у Франції та Бельгії. Ці художники мусили залишити свій рідний край через те, що не змогли знайти там умов для творчої праці.

Отець Альфонс Жезнічка мав на меті підтримати цих митців як духовно, так і матеріально. Саме тому він купував їх полотна, а після виходу на пенсію передав зібрані картини TX7NDMEMXAcпольському Музею-замку Гурків. Таке рішення було обумовлене бажанням отця Альфонса показати ці твори полякам, «…щоб польське повернулося до Польщі».

«Ця виставка зібрала митців, які через різні обставини змушені були працювати далеко за межами своєї батьківщини. Цей проект важливим тим, що він показує нам єднання високої культури та діяльності церкви. Я переглянув виставку і був вражений колоритом напрямів. Хочу подякувати tywH4eFC2mEпрацівникам музею, які в рамках програми транскордонної праці зробили ще один крок до єднання наших сердець, за те, що ця виставка є ще одним кроком для нашого порозуміння, для процвітання наших цінностей», – сказав начальник управління внутрішньої політики ЛОДА Ігор Держко.

На виставці представлені полотна художників другої половини XX століття: Зигмунда Паски, портрети й пейзажі Ришарда Онишкевича, вітражні проекти Альфреда Марського; є роботи Ромуальда Мальковського – актора, поета, випускника брюссельської художньої академії.

Побачити колекцію живопису Альфонса Жезнічка львів’яни та гості міста зможуть у Львівському музеї історії релігії. Усього налічується 50 картин різних жанрів: портрети, автопортрети, пейзажі.

За матеріалами: zik.ua

Фото: ltdaily.info

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

muzeum 180x170
  
zaproszenia
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino