Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Свято Преображення Господнього: сила для страждання Email
Piątek, 05 Sierpień 2016 17:30
Brak dostępnych tłumaczeń.

preobrazhenniaБіля витоків свята Преображення – подія, яка описана у синоптичних Євангеліях (від Матея, Марка і Луки). Земне служіння Христа добігає кінця. Він знає, що незабаром Його очікують страждання і смерть. І хоча апостоли зовсім нещодавно вустами Петра визнавали Ісуса як посланого Богом Месію, їхня віра ще не була достатньо міцною. Тоді Господь вирішив зміцнити її за допомогою одкровення.

 

Він бере з Собою Петра, Якова та Йоана, піднімається з ними на високу гору і під час молитви відкриває їх здивованому погляду відблиск сяйва Своєї Божественності. «…і переобразився перед ними: обличчя його засяяло, наче сонце, а одежа побіліла, наче світло.» (Мт 17,2). Поруч із Христом - старозавітні пророки:-Мойсей та Ілля, вони розмовляють з Ним про Його майбутню спасительну смерть.

Петро, засліплений променями небесної слави, у захваті вигукує: «Господи, добре нам тут бути!» А з небес, як колись під час хрещення Христа в Йордані, лунає голос: «Він говорив іще, аж ось ясна хмара огорнула їх і з хмари стало чути голос: “Це – мій улюблений Син, що я його вподобав: його слухайте» (Мт 17,5).

В Євангелії не сказано, на який саме горі відбулося Преображення, але передання, записане у IV столітті, вказує на гору Табор у Галілеї. Ті ж самі три апостоли, які були свідками Преображення на Таборі, пізніше стануть свідками тяжких душевних мук Господа в Гетсиманії. Однак Таборські події глибоко закарбувалися в їх серцях, про що свідчать написані ними через десятиліття послання.

MountTabor wheat fjenkins 050110 205c

Апостол Петро у своєму 2-му Посланні пише свідчення своєї віри в Христа, згадуючи Його славне Преображення, безпосереднім очевидцем якого він був: «Не за байками бо, хитро вигаданими, йдучи, об'явили ми вам потугу й прихід Господа нашого Ісуса Христа, але бувши наочними свідками його величі. Бо він прийняв від Бога Отця честь і славу, коли до нього прийшов такий голос від величної слави: «Це мій син любий, якого я вподобав.» І цей голос ми чули, як сходив з неба, коли ми були з ним на святій горі.» (2 Пет  1,16-18). А апостол Йоан у своєму Євангелії говорить про ту ж подію так: «…і ми славу його бачили - славу Єдинородного від Отця» (Йн 1,14).

На думку більшості істориків, спеціальне церковне свято на честь події Преображення виникло у VI столітті в Сирії. Згідно з іншою гіпотезою, це свято було покликане витіснити святкування на честь Афродіти і було вперше встановлено у Вірменській Церкві св. Григорієм Просвітителем на початку IV століття. У Візантії свято відоме з VII століття, відповідні богослужбові тексти склали у VIII столітті св. Йоан Дамаскін і Косма Маюмський. Трохи пізніше свято з'являється і на Заході (Неаполь, Іспанія, Франція). Лише 1457 року Папа Калікст III проголосив його обов'язковим для всієї Західної Церкви в якості подяки за перемогу над турками під Бєлградом.

640px-Mount of transfiguration is

Храм і монастир францисканців на горі Табор

Преображення відзначалося в різних місцях у різні дні, але, врешті, днем святкування стало 6 серпня, причому ця дата обчислювалась від свята Воздвиження Хреста (14 вересня), тому що існувала думка, що Ісус Христос преобразився за 40 днів до Страстей, згадці про які було присвячене свято Воздвиження.

Літургійні тексти сучасного Римського Месалу підкреслюють сенс події Преображення як остаточного виявлення всього спасительного діяння Божого, як маніфестації надії Церкви на досягнення тієї ж слави, яка вже є долею її Глави – Ісуса Христа; як свідчення надії, яка підтримує в несенні Хреста і прагненні уподібнитися до свого Господа.

Джерело: КМЦСКГ

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

memorial


  
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino