Євангелізувати вбогих послав мене Господь

You need to upgrade your Flash Player
muzeum 250x170
Проповідь на XXXII Неділю звичайного періоду, рік "А" Email
Sobota, 11 Listopad 2017 20:51
Brak dostępnych tłumaczeń.

panny-madre-i-nieroztropneМудр 6, 12-16; 1 Тес 4, 13-18; Мт 25, 1-13

Роздумуючи над сьогоднішнім фрагментом Євангелії від Матея, запрошую вас задуматись над словами «пильність» та «передбачливість». Як пильність допомагає нам не спати, так передбачливість допомагає розумно планувати майбутнє.

Коли вперше читаємо цю притчу Христа, вона здається абсолютно зрозумілою: п’ять мудрих дів були нагороджені за свою передбачливість, а п’ять нерозумних були відкинуті за свою недалекоглядність. Але Ісус закінчує притчу закликом бути пильними, або чувати, тому що ми не знаємо, коли Він повернеться. В самій же притчі жодна з десяти дів не пильнувала - всі вони заснули. Як же це зрозуміти?

Ісус знає, що ми не можемо молитися і чувати, шукаючи його. Буває час, коли наша увага зосереджена на роботі чи на іншій людині. Також ми повинні і відпочити, набратися сил. Ми просто не можемо «пильнувати» весь час! Саме в цьому різниця між мудрими і нерозумними дівами. Поєднуючи в собі пильність з передбачливістю, мудрі діви взяли із собою більше оливи на випадок, якщо Наречений затримається, і вони заснуть.

Христос закликає нас наповнюватися Його благодаттю щодня: молячись, читаючи Святе Письмо, беручи участь у таїнствах покаяння та Євхаристії. У цьому всьому Він хоче дати нам достатньо Своєї «оливи», тобто благодаті, щоб ми були завжди готові до Його приходу, незалежно від того, «пильнуємо» ми чи «спимо». Сполучаючи передбачливість з пильністю, ми не будемо захоплені зненацька, коли б Ісус не повернувся!

Коли задумуємося над сьогоднішньою притчею, то не важко помітити, що в Христа дуже велика вразливість, якою Він, однак, завжди керує. Його людське серце відгукується на всі благородні почуття. Він - втілення вірності в дружбі і постійно піклується про долю Своїх супутників та учнів. Він особливо любить зовсім юного Йоана. Вмираючи, Він доручає йому Марію, Свою Матір. Він любить приходити в дружній дім Лазаря і його сестер Марти і Марії. В них Він відпочиває після стомлюючих подорожей.

Його любов і терпіння до хворих загально відомі. Знедолені убогі осідають Його з усіх сторін. Він невтомно вділяє їм увагу. Він глибоко вражений горем Наїнської вдови, що супроводжувала тіло єдиного сина. Він поступається проханням жінки з Ханаану, донька котрої була небезпечно хвора. Ісус проливає сльози на могилі Свого приятеля Лазаря. Він тяжко зітхає при вигляді Єрусалиму, який невдовзі буде зруйновано.

Він ніжно милостивий до грішників, які заблукали, але готові змінити своє життя. Він знає, що таке людина... Він надзвичайно бережно ставиться до тих, хто впав найнижче і захищає блудницю від її лицемірних звинувачувачів.

Христос не підносить убогість як філософ, що відривається від дійсності і літає у хмарах. Ісус сам бідний. Йому ніде голови прихилити. Він Сам поневіряється шляхами, як жебрак. У Назареті Він знав втому важкого робочого дня і прискіпливість замовників. Він знайомий з виснаженням від довгого дня ходьби на сонці. Він стомлювався до того, що після напруженої проповіді і роботи міг спати у човні навіть під час бурі. Він відчуває голод і спрагу. Він страждає, коли близькі залишають Його у важкі часи. Його мучить ненависть ворогів-фарисеїв, зрада близького друга - Юди. Виснажений кровавим потом, прибитий до хреста, Він відчуває Себе відповідальним за всі гріхи людства і пізнає найвищу муку винності перед Богом за весь світ...

Свій обов'язок Він виконує до кінця. Він оточений зловтішними і ликуючими ворогами. Але Йому є чужим почуття розчарування і помсти - зло не має над Ним влади. З хреста Він прощає Своїм ворогам і, виконавши всі пророцтва, добровільно приймає смерть...

Чи билося коли-небудь в людських грудях таке самовіддане, ніжне, любляче, чисте й сильне серце?...

 

 

 
  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (Ukraine)
  • English (United Kingdom)
  
  
  
25 РОКІВ СЛУЖІННЯ МІСІОНЕРІВ ОБЛАТІВ В УКРАЇНІ

Наш банер

180x112
  
wrodarczyk

memorial


  
Copyright © 2009-2018. Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. Powered by ArtGattino